Connect with us

Świat

Granice Nowej Zelandii otwierają się całkowicie po długiej pandemii zablokowania

Published

on

ZDJĘCIE PLIKU – Ludzie przygotowują się do łowienia ryb z Orakei Wharf, ponieważ ograniczenia dotyczące blokady koronawirusa (COVID-19) zostały złagodzone w Auckland w Nowej Zelandii 10 listopada 2021 r. REUTERS/Fiona Goodall

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

WELLINGTON, 1 sierpnia (Reuters) – Granice Nowej Zelandii zostały ponownie całkowicie otwarte dla odwiedzających z całego świata w poniedziałek po raz pierwszy od zamknięcia przez pandemię COVID-19 w marcu 2020 r.

Granice Nowej Zelandii zostały ponownie otwarte dla Nowozelandczyków po raz pierwszy w lutym, a ograniczenia zostały stopniowo złagodzone.

Proces ponownego otwierania granic zakończył się zeszłej nocy, kiedy goście wymagali wiz, a ci, którzy mieli wizy studenckie, teraz również mogli wrócić do Nowej Zelandii. Nowa Zelandia zezwala teraz statkom wycieczkowym i zagranicznym jachtom rekreacyjnym na cumowanie w swoich portach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Większość odwiedzających przybywających do Nowej Zelandii musi zostać zaszczepiona przeciwko COVID i przejść dwa testy na COVID po przyjeździe. Nie ma jednak wymogu kwarantanny.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała w poniedziałek podczas przemówienia na China Business Summit w Auckland, że końcowe etapowe otwarcie granic było ogromnym momentem.

„Od lutego był to zainscenizowany i ostrożny proces z naszej strony, ponieważ wraz z resztą świata nadal poruszamy się po bardzo żywej globalnej pandemii, jednocześnie chroniąc naszych pracowników”.

Zagraniczni studenci wnieśli istotny wkład w gospodarkę Nowej Zelandii, a dostawcy edukacji mają nadzieję, że ponowne otwarcie granic da szkołom i uniwersytetom impuls w całym kraju.

Minister Turystyki Nowej Zelandii Stuart Nash powiedział, że powrót statków wycieczkowych pobudzi również lokalny przemysł.

„Większość rejsów wycieczkowych odbywa się w cieplejszych miesiącach od października do kwietnia, a lato jest ogólnie naszym szczytem sezonu turystycznego. Oznacza to, że branża będzie się rozwijać z pełną prędkością” – powiedział Nash.

Raportowanie Lucy Craymer; Edytowane przez Sandrę Maler i Michaela Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.