Connect with us

Nauka

Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce, Telecom News, ET Telecom

Published

on

Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce, Telecom News, ET Telecom
WARSZAWA: amerykański gigant technologiczny Google w środę uruchomił nowe centrum danych w chmurze w Warszawie – pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 mld USD (1,7 mld euro).

Premier Mateusz Morawiecki z zadowoleniem przyjął nowy hub, mówiąc, że zapewni on „lepszą obsługę podmiotów publicznych i prywatnych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

„Mamy nadzieję, że nowy region Google Cloud pomoże… w wyjściu z pandemii i przyczyni się do rozkwitu gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach ościennych ”- Magdalena Dziewguc, Google Cloud– powiedział menedżer kraju w oświadczeniu.

Dyrektor biznesowy ambasady USA Bix Aliu powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „dodaje około 2 miliardów dolarów do tej liczby wraz z rozwojem usług w chmurze”.

Polska gospodarka weszła w recesję w zeszłym roku po raz pierwszy od upadku komunizmu, trzy dekady temu, z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, ale oczekuje się, że w tym roku odżyje.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce miliard dolarów, aby rozszerzyć swoją działalność, w tym stworzyć nową regionalną sieć przetwarzania w chmurze centrum danych.

Google i Microsoft należą do światowych liderów w dostarczaniu usług w chmurze – branży wartej setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele innych źródeł przychodów.

READ  WIDEO: Dlaczego zostałeś pasożytem, ​​wróć do swojego kraju - Rasowy komentarz do Indian w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *