Connect with us

technologia

Google był gospodarzem I/O 2024 Demo Slam i otworzył hackaton dla pracowników

Published

on

Google był gospodarzem I/O 2024 Demo Slam i otworzył hackaton dla pracowników

W porównaniu do poprzednich lat I/O 2024 bardziej przypominało konferencję dla programistów, ponieważ trwało dwa dni. Dzisiaj odbył się trzeci dzień I/O, podczas którego Google zorganizowało nowe wydarzenie „Demo Slam” przeznaczone wyłącznie dla pracowników, podczas którego ogłoszono wewnętrzny hackaton Gemini.

W 2020 r. nie było żadnych wejść/wyjść, ponieważ rok 2021 był transmitowany strumieniowo do bardzo ograniczonej publiczności na żywo w Mountain View. W latach 2022 i 2023 uczestnicy zostali zaproszeni na jeden dzień. Zgodnie z przemówieniem z 2024 r. Google zorganizował sesje na żywo dla uczestników osobiście, a także wydarzenia towarzyskie po godzinach pracy.

Już teraz wydawało się, że I/O 2024 będzie trwało trzy dni, ponieważ w czwartek rano w YouTube opublikowano wcześniej nagrane sesje na żywo, ale tak naprawdę w Shoreline Amphitheatre odbył się kolejny dzień programowania tylko dla pracowników Google.

W wewnętrznym e-mailu, który obejrzeliśmy dziś po południu, dyrektor generalny Sundar Pichai, który był gospodarzem wydarzenia, poinformował, że w wydarzeniu uczestniczyły tysiące pracowników Google, a inni wewnętrzni mogli transmitować wydarzenie. Udostępnił także zdjęcia LinkedIn:

Dave Burke, wiceprezes ds. rozwoju Androida i inni z Google DeepMind, Search and Labs zaprezentowali to, co ogłoszono na początku tygodnia. Projekt Astra został ponownie zademonstrowany, a niektóre z tych ogłoszeń zostały następnie udostępnione pracownikom testującym.

Tymczasem podczas I/O Demo Slam Pichai ogłosił wewnętrzny hackaton, który zachęca pracowników Google do eksperymentowania z Gemini.

Pracownicy Google mogą pracować w zespołach. Celem tego projektu jest promowanie eksperymentów związanych ze sztuczną inteligencją, które ostatecznie mogą doprowadzić do powstania nowych produktów. Kierownictwo Google wybiera finalistów, którzy wykonują demonstrację na spotkaniu ogólnofirmowym. Podczas tego hackatonu przewidziano także nagrodę pieniężną dla zwycięskich drużyn.

READ  Maja Włoszczowska podpisuje kontrakt z NS Bikes

Pichai powiedział, że Google chce „stworzyć dla nas więcej możliwości zjednoczenia się jako firm w duchu innowacji i rozwiązywania problemów oraz skoncentrowania się na naszych największych możliwościach, takich jak sztuczna inteligencja”.

FTC: Korzystamy z generujących dochód automatycznych linków partnerskich. Więcej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *