Connect with us

Zabawa

Gdzie Demokraci tracą wyborców, według wtorkowych wyników

Published

on

Według analizy sytuacji przeprowadzonej przez NBC News” Spotkać prasę, najbardziej niepokojąca wynos Demokratów mniej niż idealny Wtorkowe wybory poza rokiem nie wykazały, że były prezydent Donald Trump może nie być tak skuteczny jak w 2020 r., ani że lewica straciła niezależnych wyborców w Wirginii.

Raczej bardziej alarmującym odkryciem jest to, że partia traci „białych wyborców, wyborców wiejskich i wyborców niebędących studentami na tyle, że trudno jest wygrać wybory”, nawet w „różnorodnych i wysoko wykształconych stanach”, takich jak Virginia i New. Jersey twierdzi, że NBC News.

Na przykład w kampanii gubernatorskiej Wirginii sondaże exit polls wykazały, że biali mężczyźni – którzy stanowili 36 procent elektoratu – przeszli od 66 do 34 procent republikanina Glenna Youngkina nad Demokratą Terrym McAuliffe, który prowadzi 2 do 1. Spośród białych kobiet, które stanowiły 38 procent wyborców w Wirginii, 57 do 43 procent głosowało na Youngkin.

Według NBC News, z 36 procent białych wyborców bez wykształcenia uniwersyteckiego 76 procent głosowało na Youngkina, w porównaniu z 24 procentami, które wolały McAuliffe’a. Podobny trend można zaobserwować w pojawieniu się Republikanina Jacka Ciattarelli w New Jersey.

Nie jest to jednak nic warte, że konkurs gubernatorski Wirginii w 2017 roku, wygrany przez demokratę Ralpha Northama, miał podobne liczby.

Niemniej jednak, NBC pisze: „Jeśli stracisz 36 procent wszystkich głosujących o przewyższenie 76 do 24 procent, oznacza to, że musisz wygrać 65 procent wszystkich innych wyborców, aby otrzymać 50 procent plus jeden”. Dla kandydata, który zdobędzie tych wyborców równym marginesem, „oznacza to, że musisz zdobyć tylko 35 procent wszystkich pozostałych wyborców”.

I Spotkać prasę argumentował, konsekwencją jest to, że bloki te nie są nazywane.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.