FTX Crypto Cup: R Praggnanandhaa przegrywa z Janem-Krzystofem Dudą

Zdjęcie pliku: Praggnanandhaa© Twitter

Indyjski nastoletni arcymistrz R Praggnanandhaa przegrał w niedzielę z Polakiem Janem-Krzystofem Dudą w tie-breaku w szóstej rundzie FTX Crypto Cup, amerykańskiego finału Champions Chess Tour. Była to druga porażka 17-letniego arcymistrza po przegranej z Quang Liem Le w rundzie wstępnej. Pozostał jednak na drugim miejscu z 13 punktami meczowymi za światowym numerem 1 Magnusem Carlsenem (15 punktów meczowych).

Duda popełnił pierwszą krew, kiedy wygrał mecz otwarcia.

Po dwóch remisach Praggnanandhaa wygrał czwartą grę, aby wyrównać. Polak pokazał wtedy swoją klasę i wygrał oba dogrywki 4-2.

Praggnanandhaa spotyka Carlsena później w niedzielę wieczorem w ostatniej i ostatniej rundzie turnieju.

Carlsen musiał dać z siebie wszystko, by pokonać wysoko ocenianą Alirezę Firouzję w dogrywce 3,5-2,5. Norweg przegrał pierwszy mecz, ale odzyskał siły, by wygrać następny, który wyrównał mecz. Mecz trzeci i czwarty zakończył się remisem, zanim mistrz świata wygrał serię dogrywek błyskawicznych.

W pozostałych meczach rundy Liem Le odniósł niespodziankę 2,5-1,5 zwycięstwa nad Anish Giri z Holandii, a Levon Aronian pokonał Hansa Niemanna 2,5-1,5.

Ośmioosobowy turniej all-play-all to amerykański finał turnieju Champions Chess Tour. Stawką jest 7500 $ za każdy wygrany mecz podczas wydarzenia.

Lansowany

Każdy mecz będzie rozgrywany w czterech szybkich meczach, z dogrywkami błyskawicznymi w przypadku remisu 2-2.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników NDTV i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)