French Open: Wielkie emocje, gdy Ons Jabeur przegrywa mecz pierwszej rundy z Polką Magdą Linnete

World No. 6 Ons Jabeur nie awansował do pierwszej rundy French Open 2022 po przegranej z 52. światową Polką Magdą Linnete.

Ons Jabeur z Tunezji. Dzięki uprzejmości: Reuters

PRZEGLĄD NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ

• Ons Jabeur wygrał pierwszego seta, ale nie mógł się powstrzymać
  • Ons Jabeur zdobył w meczu 10 asów
  • Jabeur wcześniej została pierwszą Arabką, która wygrała tytuł WTA 1000

Pierwszy dzień French Open 2022 przyniósł wielką niespodziankę, kiedy światowy numer 6 Ons Jabeur został wyeliminowany w pierwszej rundzie. Tunezyjska gwiazda przegrała w niedzielę 22 maja z Polką Magdą Linnete 6-3 6-7 (4-7) 5-7 w Roland Garros.

Magda złamała Jabeura na początku pierwszego seta, ale 27-latek zaliczył niesamowity powrót, wygrywając otwierającego w 37. minucie. Drugi set był cliffhangerem, gdy wszedł do tiebreakera, ale to Linnete zachowała czelność, by przebić się w 59 minut.

Trzeci set polegał na tym, że Jabeur próbował nadrobić zaległości, gdy Linnete ledwo pozwoliła swojemu przeciwnikowi dyktować warunki. Niewymuszone błędy wyszły od Jabeura, który nie oddał kilku strzałów, które mogłyby uderzyć ją we śnie w inne dni.

JABEUR WYKLUCZONY

Jabeur zremisowała do 10 asów w porównaniu z Linnete, ale to nie wystarczyło, by zakwalifikować się do następnej rundy. Jabeur wszedł do turnieju po wygraniu 17 gier na glinie i zostaniu jedynym graczem, który zakwalifikował się do trzech finałów na glinie.

Została także pierwszą Arabką, która wygrała tytuł WTA 1000 po pokonaniu Jessiki Peguli w finale Madrid Open. Zagrała także w finale Italian Open, gdzie przegrała w setach prostych z nr 1 świata Igą Świątek.

Przed rozpoczęciem French Open Jabeur była bliska zostania pierwszą Arabką, która wygrała Wielki Szlem, sądząc po jej formie. Ale tak już nie będzie po jej przegranej ze światem nr 52 Linnete.

READ  UNICEF dostarcza środki ratujące życie w Polsce, aby pomóc rodzinom uciekającym przed wojną na Ukrainie - w Polsce