French Open 2023: Coco Gauff, Iga Świątek, Ons Jabeur i Elena Rybakina awansują w Roland Garros

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

opis obrazka,

Coco Gauff chce zdobyć swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej

Wydarzenia: 28 maja – 11 czerwca Lokal: Roland Garros, Paryż

Okładka: Tekst na żywo i komentarz radiowy wybranych meczów w BBC Radio 5 Sports Extra, stronie internetowej i aplikacji BBC Sport

Rozstawiona na szóstym miejscu Coco Gauff powiedziała sobie, że „nie powinna panikować”, zanim podjęła walkę, by uniknąć szokującego wcześniejszego wyjścia z French Open.

Gauff pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą 3:6, 6:1, 6:2, a czołowa rozstawiona Iga Świątek pokonała inną Hiszpankę Cristinę Bucsę 6:4, 6:0.

Siódmy rozstawiony Ons Jabeur walczył o czas gry z powodu kontuzji, ale pokonał Lucię Bronzetti 6:4, 6:1.

Mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina pokonała Brendę Fruhvirtovą 6:4, 6:2.

Rybakina z Kazachstanu jest czwarta po zdobyciu tytułu w Rzymie, gdzie udowodniła, że ​​potrafi stanowić zagrożenie zarówno na glinie, jak i innych szybszych nawierzchniach.

Ale polski światowy numer jeden Świątek pozostaje faworytem do trzeciego tytułu Rolanda Garrosa, mimo kontuzji ścięgna podkolanowego w okresie rozbiegowym.

Świątek, która również wygrała US Open w zeszłym roku, potrzebowała czasu, aby znaleźć swój rytm w swoim pierwszym meczu od czasu odpadnięcia z meczu ćwierćfinałowego Rzymu z Rybakiną z powodu problemu.

Ale pozostała cierpliwa, znalazła swój zasięg, a potem z zimną krwią odepchnęła hiszpański świat nr 70 Bucsa. Wygranie drugiego seta zajęło jej zaledwie 22 minuty.

Gauff wykorzystuje ciepło jako inspirację do zwycięstwa

Heat, którego wspiera 19-letni Floridian, prowadził 3: 0 w serii do trzech zwycięstw, spadł do 3: 3, ale wygrał poniedziałkowy decydujący mecz.

„Zastanawiałem się, czy Jimmy Butler [Heat star] „Nie panikowałem, gdy było 3:0 i nagle było 3:3, więc nie powinienem panikować, jeśli przegram pierwszego seta” – powiedział Gauff, który nie śledził meczu z powodu meczu. do różnicy stref czasowych.

Po tym, jak w tym sezonie nie wygrała kolejnych meczów na europejskiej glinie, Gauff przeżyła trudny set otwierający, w którym brakowało jej pewności w swoich rzutach i nie udało jej się zdobyć żadnego z ośmiu punktów przełamania.

Ale od początku drugiego seta jej pewność siebie rosła, a rosnąca agresywność jej strzałów zmuszała Masarovą do popełniania kolejnych błędów.

Po nieudanej próbie dogonienia w ostatnich 15 meczach, Gauff zmierzyła się w drugiej rundzie z Julią Grabher nr 61 w Austrii.

„Twoim wyborem jest ponowne rozważenie lub zresetowanie, a ja zdecydowałem się zresetować” – powiedziała.

Jabeur wciąż próbuje wrócić do 100%

Ons Jabeur przegrał w pierwszej rundzie ubiegłorocznego French Open

Podobnie jak Gauff, finalista Wimbledonu i US Open, Jabeur, wszedł do turnieju w słabej formie.

Zanim zmierzyła się z Bronzettim, rozegrała jeden mecz z Igą Świątek w Stuttgarcie od czasu kontuzji 22 kwietnia.

W zeszłym roku Jabeur został pokonany w pierwszej rundzie na kortach Rolanda Garrosa, ale uniknął tego samego losu, pokonując 65. Bronzetti w obu setach.

„Oczywiście staram się wrócić do 100% swojego poziomu i myślę, że będzie się to działo z meczu na mecz i przez kolejne mecze” – powiedziała.

– Cieszę się, że jestem zdrowy i dobrze poruszam się na boisku.

Barbora Krejcikova, zwyciężczyni 2021 roku, odpadła w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa drugi rok z rzędu od swojego pierwszego dużego indywidualnego triumfu.

27-letnia Krejcikova została pokonana 6:2, 6:4 przez 34-letnią Ukrainkę Lesię Cerenko.