Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Fredonia niesie przesłanie przeciwko nękaniu Polsce i Ukrainie | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Przesłane zdjęcie Bobby Wise z Fredonii wyruszył na początku tego tygodnia w sześciotygodniową podróż, która będzie obejmować podróże do Polski i Ukrainy w ramach realizowanego przez niego serialu dokumentalnego.

W ramach swojej inicjatywy mającej na celu położenie kresu nękaniu, mieszkaniec Fredonii, Bobby Wise, przekazuje swoje przesłanie pokoju i szczęścia do niektórych miejsc na świecie, które tego najbardziej potrzebują.

Od tego tygodnia Wise rozpocznie prawie dwumiesięczną rezydencję, która będzie polegać na wyjeździe do Polski przed udaniem się na Ukrainę w ramach realizowanego przez siebie serialu dokumentalnego.

„Chcę pokazać uczniom, że potrafisz stawić czoła łobuzom, nawet jeśli wydaje się to trochę przerażające”. mądrze powiedział. „Czy to ktoś w szkole, czy władca innego kraju, masz moc zmiany”.

Wise przed pobytem w Krakowie spędzi czas w miastach schronienia, aby nieść pomoc humanitarną i organizować zajęcia dla młodzieży. Wise rozpoczął działania mające na celu zapobieganie nękaniu 10 lat temu, które, jak sądzi, dotrą również do ludzi za granicą.

„Próbujemy stworzyć sposób, aby uczniowie mogli łączyć się na całym świecie” mądrze powiedział. „Wszystko, co zrobię z ludźmi, zamierzam sprowadzić tutaj i powtórzyć z uczniami tutaj, pokazując im serial dokumentalny, aby zaczęli dostrzegać, że jest tam coś więcej niż tylko miasto i że to jest w porządku, aby je zbadać.

Wise powiedział, że używa DuoLingo do nauki języka przed wyjazdem za granicę i będzie pisał cotygodniowy komentarz na podstawie swoich doświadczeń. Wise powiedział, że jest trochę zdenerwowany tym przedsięwzięciem, ale czuł się przygotowany na okazję.

„Tam, gdzie będę stacjonować, jest około 12 mil od miejsca, w którym zbombardowano bazę wojskową”. mądrze powiedział. „Jedno z miast, które odwiedzę, Przemyśl, to gorący punkt, w którym uchodźcy uciekają z Ukrainy i ładują się do Portland. … To otwierające oczy doświadczenie, ale czuję, że przygotowywałem się do niego przez całe życie. To słodko-gorzkie, ponieważ jest to absolutne okrucieństwo, ale słodkie, że czuję się, jakbym zaczynał karierę, pomagając ludziom, tak jak zawsze chciałem.

READ  Napad na bank w Le Havre. Napastnik wziął zakładników

Co tydzień Wise będzie miał inny motyw, w tym „Przestań znęcać się, po prostu tańcz” „Rzuć brokatem, nie bombami” oraz „Twój głos się liczy”. Wise przyniesie takie rzeczy, jak boombox i materiały artystyczne, aby pomóc w rozpowszechnianiu pozytywnego nastawienia w miejscu, które bardzo tego potrzebuje.

„Ponieważ obecna sytuacja na Ukrainie jest skierowana do najsłabszych, jedyne, co mogę zrobić, to spróbować wywołać uśmiech z tej całkowitej tragedii”. powiedział.

Wise udostępni ten materiał uczniom po powrocie w ramach pozaszkolnego programu wolontariatu. Odbędzie się w osobnym pomieszczeniu i rozpocznie się we wrześniu, a ludzie będą mieli dwa spotkania w miesiącu. Wise prowadził wcześniej podobne programy pozaszkolne w Silver Creek, angażujące osoby w wieku od 12 do 21 lat, co pomaga budować poczucie rodziny.

„Materiał, który omawiamy, to rzeczy, które przydarzają się ludziom” mądrze powiedział. „Mówimy o równości i świadomości tego, jak się czują ludzie. … Jednym ze sposobów zakończenia nękania jest sprawienie, by ludzie czuli, że nie są sami”.

Wise powiedział, że jego celem jest opracowanie programu, który będzie można łatwo powielać w całym kraju i na całym świecie, bez względu na to, ile środków można pozyskać. Chce po prostu, aby ludzie mogli jednakowo uczestniczyć w podobnych programach.

„Celem jest najpierw wywołanie uśmiechu, a następnie pomoc w budowaniu lepszego zrozumienia ze społecznością i otaczającym nas światem”. mądrze powiedział. „Nie mamy szansy zobaczyć z bliska różnych kultur i sposobów życia i chciałbym, aby nasi uczniowie dorastali, byli otwarci i pasjonaci innych”.

Wise wyruszył w swoją sześciotygodniową podróż na początku tego tygodnia i oczekuje się, że wróci na początku czerwca. Strona internetowa Wise, na której można znaleźć jego dane kontaktowe, to dreamkeepers.tv.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

READ  Miażdżąca krytyka Roberta Lewandowskiego. "Nie zrobisz tego" reprezentacja PolskiContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.