Connect with us

Zabawa

Firmy odporne na pandemie zatrudniają lepiej opłacane i lepiej wykształcone osoby

Published

on

Firmy, które lepiej poradziły sobie z pandemią, częściej zatrudniały osoby lepiej opłacane, z wyższym wykształceniem, urodzone w Polsce lub Indiach.

Według Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) pracownicy w branżach sklasyfikowanych jako „odporni” na pandemię otrzymywali średnio 628,89 funtów tygodniowo, w porównaniu do 550,08 funtów w sektorach „nieodpornych”.

Prawie połowa siły roboczej w prężnych branżach ma obecnie wykształcenie wyższe.

Kontynuuj czytanie: Urlop: Firmy spłacają 760 milionów funtów, podczas gdy HMRC rozprawia się z oszustami

To najnowszy znak, że osoby o niższym poziomie wykształcenia i dochodów otrzymały mocniejszy cios finansowy podczas pandemii.

Pandemia najbardziej ucierpiała w sektorze hotelarskim, artystycznym i rozrywkowym. To wyjaśnia, dlaczego średnie przedsiębiorstwa częściej cierpiały z tego powodu podczas blokad – hotele, puby i kawiarnie stanowią większą część tego segmentu.

Kontynuuj czytanie: 97 procent pracowników biurowych chce pracować z domu po pandemii

Ale inne sektory poradziły sobie znacznie lepiej podczas pandemii. Na przykład hurtowa branża komputerowa rozkwitła w marcu 2020 r., Kiedy wielu pracowników biurowych pracowało z domu.

Częściowo z tego powodu osoby urodzone w Indiach, które stanowią około 8 procent branży konsultingu komputerowego, częściej znajdowały się w prężnych firmach.

Talent z Indii i Polski

Według szacunków ONS około 2,2 procent pracowników w prężnych branżach urodziło się w Indiach, podczas gdy tylko 1,5 procent pracowników w nieprężnych branżach urodziło się w Indiach.

Pracownicy urodzeni w Polsce, którzy są licznie reprezentowani w prężnych magazynach i operacjach magazynowych, stanowili 2,8% siły roboczej w prężnym przemyśle i tylko 2,2% siły roboczej w branżach nieodpornych.

Pracownicy urodzeni w Wielkiej Brytanii stanowili większą część niezrównoważonej siły roboczej.

Według ONS najszybciej rozwijającymi się sektorami były firmy zajmujące się sprzedażą mebli, materiałów budowlanych, hurtową sprzedażą kwiatów i roślin i inne.

Najwolniej rozwijające się branże obejmowały touroperatorów, kina, biura podróży i wspieranie sztuk widowiskowych.

READ  Watykan karze polskich duchownych za rzekome ukrywanie nadużyć

Kontynuuj czytanie: NatWest odmawia skoku na modę kryptowalut wśród opłat za pranie brudnych pieniędzyContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *