Nauka

Finał Pucharu Tailteann: Złom mięsa w Croke, aby zakończyć 24-letnie oczekiwanie na trofeum

Podtytuł obrazu,

Meath świętuje swój sukces w Pucharze Tailteann

Meath powstrzymał Waste Down, aby wygrać Puchar Tailteann, wygrywając 2–13 do 0–14 w napiętym finale na Croke Park.

Ronan Jones strzelił przypadkowego gola otwarcia dla Royals, gdy drużyny zremisowały 1-3 do 0-6 do przerwy.

Po serii dobrych okazji do zdobycia bramki Meath objął prowadzenie po przerwie i przypieczętował zwycięstwo golem Jacka O’Connora z ostatniego tchu.

Pięciopunktowe zwycięstwo przyniosło Meathowi pierwsze trofeum od 1999 roku.

Porażka drużyny Conora Laverty’ego oznacza jednak, że Mournemen po raz pierwszy od triumfu w całej Irlandii nad Dublinem w 1994 roku nadal walczą o pierwsze duże trofeum.

Oprócz zdobycia Pucharu Tailteann, sobotnie zwycięstwo gwarantuje również Meathowi miejsce w fazie grupowej przyszłorocznej serii All-Ireland.

Otwierający gol Meatha w 15. minucie miał element szczęścia, ponieważ Jack Flynn zdawał się łączyć podanie do przodu z poprzeczki, a kiedy Pat Havern próbował się odbić, piłka zdawała się wpadać do siatki w kolano Jonesa.

Drugi gol padł w ostatnim strzale meczu, sześć minut przed przerwą i przypieczętował zwycięstwo, a Down na tym etapie szukał późnego powrotu.

O’Connor znalazł się czysty w bramce i chociaż bramkarz Niall Kane częściowo zablokował strzał, nie był w stanie zabezpieczyć piłki i wpadła ona do siatki.

Down miał dwie doskonałe okazje pod koniec pierwszej połowy, z których pierwszą padł Ryan Johnston, który miał miejsce, ale był powolny w oddaniu strzału, dając bramkarzowi Seanowi Brennanowi czas na wyjście z linii i wykonanie dobrej obrony.

Ceilum Doherty, który otworzył wynik dla Mournemen pięknym punktem w trzeciej minucie, został ukarany kartką za pojedynek z Jackiem Flynnem, ale Meath nie strzelił gola w ciągu 10 minut, kiedy był poza boiskiem. przerwy.

Down rozpoczął drugą połowę dobrze z dwoma punktami bramkarza Kane’a na początku, ale ponownie został zmarnowany z dwoma kolejnymi szansami na bramkę, z czterema punktami Jacka Flynna w końcowej fazie, a bramka O’Connora wygrała mecz dla Meatha.

Poniżej: Niall Kane; Patricka McCarthy’ego, Pierce’a Laverty’ego, Anthony’ego Doherty’ego; Miceal Rooney, Ceilum Doherty, Daniel Magill; Daniela Guinnessa, Odrana Murdocka; Shealan Johnston, Liam Kerr, Rory Mason; Eugene Branagan, Pat Havenn, Ryan Johnston.

Subskrypcje: John O’Hare, Shane Annett, Ryan McEvoy, Ross Carr, Patrick Branagan, Donach McAleenan, Gerard Collins, Andrew Gilmore, Conor Poland, Peter Fegan, Ryan Magill.

Mięso: Seana Brennana; Adam O’Neill, Ronan Ryan, Ciaran Caulfield; Donal Keogan, Padraic Harnan, Sean Coffey; Ronana Jonesa, Conora Graya; Cathal Hickey, James McEntee, Jack Flynn; Jordana Morrisa, Mathew Costello, Aarona Lyncha.

Subskrypcje: Harry Hogan, Ciarán Caulfield, Cillian O’Sullivan, Cathal Hickey, Jack Flynn, Eoghan Frayne, Michael Flood, Donal Lenihan, Diarmuid Moriarty, Keith Curtis, Ben Wyer.