Connect with us

Zabawa

Festiwal filmowy absolwentów CSUN HollyShorts powraca po raz 17. – Daily Sundial

Published

on

HollyShorts urosło do rangi jednego z najsłynniejszych festiwali filmowych w Los Angeles w ciągu ostatniej dekady, rosnąc z roku na rok wraz z liczbą zgłoszeń i nagród przyznawanych zwycięzcom filmów. Wydarzenie nadal zapewnia środowisko do nawiązywania kontaktów w branży filmowej.

Daniel Sol, absolwent CSUN i współzałożyciel HollyShorts Film Festival, będzie gospodarzem 17. dorocznego festiwalu w chińskich kinach TCL 6 od 23 września do 1 października.

W ramach pokazu zostaną zaprezentowane różne rodzaje filmów krótkometrażowych, takich jak animacja, dokument, teledysk i nie tylko. Wcześniejsi uczestnicy branży to HBO, Kodak, Hulu, Netflix i Google Play.

Podczas pandemii koronawirusa Sol i jego partner Theo Dumont byli w stanie funkcjonalnie i skutecznie zorganizować festiwal online, zapewniając jednocześnie ten sam poziom obecności i nawiązywania kontaktów, co wydarzenia osobiste.

Przyjaźń między Solem i Theo Dumontem sięga czasów licealnych, kiedy byli gospodarzami wielu różnych wydarzeń, takich jak wieczory filmowe i mecze bokserskie pay-per-view. Wynajmowali też miejsca na przyjęcia, sprzedawali jedzenie i napoje.

„Nauczyliśmy się wcześnie się spieszyć”, napisał Sol w e-mailu do zegara słonecznego. „Połącz to z naszą miłością do filmu, kręcenia filmów, public relations, wydarzeń i imprez… To było właściwe, że postanowiliśmy spróbować festiwalu filmowego”.

Po ukończeniu szkoły średniej para przeniosła się do Los Angeles, gdzie Sol uczęszczał do CSUN. Ukończył studia z kinezjologii i zdobył doświadczenie z pierwszej ręki pracując na planach filmowych.

„Kochałem swój czas w CSUN i nauczyłem się stawiać czoła przeciwnościom losu, ukończyłem studia, co pomogło mi i mojej pierwszej pracy studyjnej w Lionsgate” – powiedział Sol.

Sol and Dumont prowadzą kwalifikacyjny do Oscara festiwal filmowy od 2005 roku, który oferuje nagrody, nagrody i możliwości dla filmowców z różnych krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Polski, Tajlandii, Kanady i innych.

Pierwszy festiwal filmowy Hollyshorts pokazał 23 zgłoszenia w ciągu dwudniowego wydarzenia. W tym roku festiwal trwa dziewięć dni i pokazuje 400 filmów z 5000 zgłoszeń otrzymanych w ciągu roku.

READ  Kiedy Bell Coles Saul Air sezon 5 pojawi się na Netflix?

“[We’re] poszerzyć działalność festiwalową i zapewnić filmowcom więcej możliwości nawiązania kontaktu z dyrektorami branżowymi i ogólnie bardziej znanymi wydarzeniami ”- powiedział Sol.

Festiwal przez lata zyskał pozytywną reputację i społeczność. Z ponad 100 pięciogwiazdkowymi ocenami we wszystkich kategoriach filmfreeway.com oraz konsekwentna ocena „50 najlepszych festiwali magazynu MovieMaker, które są warte wpisowego”.

„Naprawdę niesamowity festiwal” – powiedział uczestnik i recenzent Samuel Romero. „W jakiś sposób sprawili, że festiwal internetowy wyglądał, jakby był osobisty”.

W związku z kolejnymi wydarzeniami twarzą w twarz, festiwal będzie specjalną wizytówką z pokazami zarówno Film Independent, jak i Klubu Filmowego Netflix.

Sol i Dumont mają nowe plany dotyczące organizacji potencjalnych wydarzeń, takich jak HollyShorts Paris, HollyShorts London i Bitpix.

Opracowany przez zespół HollyShorts Festival, Bitpix to nowa platforma wideo na żądanie oparta na reklamach premium, która zawiera filmy krótkometrażowe i jest dostępna do pobrania na Airplay, Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV i nie tylko. Usługa jest bezpłatna i umożliwia miłośnikom filmów krótkometrażowych oraz osobom zainteresowanym obejrzeniem jedne z najlepszych filmów krótkometrażowych na świecie.

“[Through] 17 lat związków, przyjaźni, opowieści, to była całkiem fajna przejażdżka… cały czas z moim przyjacielem z dzieciństwa” – powiedział Sol.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *