Connect with us

Zabawa

Fakty: Powrót do pubów, siłowni i filmów: Planowanie powrotu do normalności

Published

on

(Reuters) – Ponieważ przyjęcie szczepionki COVID-19 nabiera tempa, wiele krajów planuje stopniowy powrót do normy, otwierając granice i umożliwiając ludziom powrót do restauracji, sklepów i obiektów sportowych po ponad rocznym zamknięciu.

Oto niektóre z ich planów w porządku alfabetycznym:

WIELKA BRYTANIA

Wielka Brytania spodziewa się pełnego ponownego otwarcia pubów, restauracji, klubów nocnych i innych pubów 19 lipca.

Nieistotne sklepy detaliczne w Anglii zostały ponownie otwarte 12 kwietnia, podobnie jak puby i restauracje działające na świeżym powietrzu. Gościnność w pomieszczeniach, kina, teatry i hale sportowe zostały ponownie otwarte 17 maja z ograniczeniami pojemności. Wielka Brytania wznowiła również podróże międzynarodowe, a zasady kwarantanny nadal obowiązują dla większości przybyszów.

KANADA

Kanadyjczycy i stali mieszkańcy, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, będą zwolnieni z kwarantanny po powrocie do kraju od 5 lipca.

KOLUMBIA

Kolumbia 3 czerwca zatwierdziła ponowne otwarcie większości ważnych wydarzeń, takich jak koncerty i mecze sportowe, o pojemności 25% w miastach, w których liczba oddziałów intensywnej terapii jest mniejsza niż 85%.

Od 15 lipca podróżni z zagranicy nie będą już musieli przedstawiać negatywnego testu PCR, a nauczanie osobiste dla przedszkolaków dla studentów uniwersytetów zostanie wznowione.

FRANCJA

Francja zakończyła krajową godzinę policyjną 20 czerwca, 10 dni wcześniej niż pierwotnie planowano, a maski na twarz wkrótce nie będą już wymagane na zewnątrz.

Kluby nocne mogą zostać ponownie otwarte od 9 lipca.

Francja w pełni ponownie otworzyła swoje kawiarnie, bary i restauracje 9 czerwca. Wznowiono również działalność hal sportowych, uzdrowisk, basenów i kasyn.

Sklepy, muzea, kina i teatry zostaną ponownie otwarte 19 maja.

NIEMCY

25 maja Niemcy złagodziły ograniczenia dotyczące osób, które zostały w pełni zaszczepione lub wyleczone z wirusa.

Od 12 maja podróżni mogą wjeżdżać do kraju bez kwarantanny, z wyjątkiem osób przybywających z obszarów ryzyka.

Ogólne ostrzeżenie dotyczące podróży dla regionów wysokiego ryzyka z siedmiodniową częstością występowania koronawirusa poniżej 200 zostanie zniesione od 1 lipca.

READ  Varun Dhawan zostaje zalany pocałunkami przez swojego zwierzaka Joeya, gdy wraca do domu po 45 dniach; ZEGAR

Niemcy są na dobrej drodze do koncertów na świeżym powietrzu tego lata, z dystansem społecznym i testami na COVID-19 dla uczestników, a fani powinni wrócić na mecze piłki nożnej w sierpniu.

Zasada zmuszająca firmy do pracy w domu zostanie zniesiona 30 czerwca.

INDIE

14 czerwca wszystkie sklepy i centra handlowe w New Delhi zostały ponownie otwarte, chociaż bary, siłownie, salony, kina i parki pozostają zamknięte.

Zabytki federalne zostały udostępnione turystom 16 czerwca.

Niektórym firmom z Tamil Nadu pozwolono sprowadzić 50% swoich pracowników, a salony i sklepy monopolowe zostały ponownie otwarte. Ruch autobusowy został wznowiony 21 czerwca.

W Bengaluru, stolicy stanu Karnataka, władze zezwoliły na częściowe ponowne otwarcie firm, chociaż nadal obowiązywały surowe zakazy opuszczania domów w nocy iw weekendy.

6 czerwca stan Maharashtra zezwolił na regularne otwieranie centrów handlowych, kin, restauracji i urzędów w hrabstwach, w których wskaźnik dodatniości spadł poniżej 5%.

IZRAEL

Izrael ponownie otworzył swoje granice dla turystów 23 maja. Pilotażowy program dał zielone światło dla odwiedzin 20 grup liczących od 5 do 30 turystów z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy. Od lipca ma nadzieję wpuścić turystów indywidualnych.

Od 1 czerwca obywatele nie będą mogli nosić masek w pomieszczeniach, z wyjątkiem niezaszczepionych pacjentów lub personelu placówek medycznych, osób w drodze na kwarantannę i pasażerów lotów komercyjnych.

WŁOCHY

Włoskie kawiarnie, restauracje, kina i teatry zostały częściowo ponownie otwarte w większości regionów 26 kwietnia. 1 czerwca wznowiono pracę back office w restauracjach.

Włochy zniosły od 15 maja ograniczenia dotyczące kwarantanny dla podróżnych z krajów Europy i Schengen oraz Wielkiej Brytanii i Izraela.

Od 21 czerwca zniesiono ciszę nocną, a od 28 czerwca noszenie masek na zewnątrz nie jest już obowiązkowe.

JAPONIA

Japonia zaczęła łagodzić ograniczenia w dziewięciu prefekturach, w tym w Tokio, 20 czerwca, przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich pod koniec lipca. Bary i restauracje mogą teraz serwować alkohol do 19:00, ale restauracje nadal są proszeni o zamknięcie do 20:00. Pewne środki, takie jak ograniczenia dotyczące widowni podczas ważnych wydarzeń, pozostają w mocy.

READ  Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają 30 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców

HOLANDIA

Większość ograniczeń dotyczących wielkości grup zostanie zniesiona od 26 czerwca, o ile ludzie będą mogli zachować minimalną odległość 1,5 metra. Z wyjątkiem transportu publicznego i na lotniskach, gdzie nie ma możliwości oddalenia się, ludzie nie muszą nigdzie nosić masek na twarz.

POLSKA

Polska ponownie otworzyła w maju centra handlowe, hotele, restauracje, kina, teatry i sale koncertowe. Restauracje kryte, kryte obiekty sportowe i baseny zostały ponownie otwarte 28 maja.

Duże imprezy halowe z udziałem do 50 osób były dozwolone od 28 maja, a liczba ta potroiła się 6 czerwca.

Od 13 czerwca kościoły mogą być wypełnione do 50% pojemności. Od 26 czerwca limity na koncerty i wydarzenia sportowe zostaną zwiększone do 50% miejsc, hotele mogą być zajęte do 75%.

Osoby zaszczepione nie wliczają się do limitów pojemności.

KATAR

25 maja Katar zezwolił na ośrodki rekreacyjne, edukacyjne, restauracje, siłownie, baseny i salony o ograniczonej pojemności, ale nadal obowiązuje zakaz organizowania ślubów, konferencji i wystaw.

Lokalne i międzynarodowe imprezy sportowe mogą odbywać się z w pełni zaszczepionymi kibicami w otwartych przestrzeniach o pojemności 30%.

SINGAPUR

Singapur ponownie zezwolił na posiłki od 21 czerwca, choć jest to ograniczone do grup dwuosobowych. Siłownie i sale gimnastyczne wznowiły uprawianie sportów halowych dla grup do dwóch osób.

KOREA POŁUDNIOWA

Od 14 czerwca Korea Południowa pozwoli na udział w koncertach i innych pokazach kulturalnych nawet 4000 osób. Stadiony sportowe mogą być eksploatowane przy obłożeniu od 30 do 50% w zależności od dzielnicy.

Od 1 lipca zagraniczni goście, którzy są w pełni zaszczepieni, mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny podczas podróży rodzinnych lub w celach biznesowych, naukowych lub publicznych.

Od lipca nie ma już obowiązku noszenia maski na zewnątrz.

HISZPANIA

9 maja w większości części Hiszpanii zniesiono godzinę policyjną. Od 24 maja podróżowanie z krajów spoza UE o niskim ryzyku było możliwe bez negatywnego testu PCR. Mogli wejść zaszczepieni w czerwcu ludzie z całego świata.

READ  Dumny wojenny rekord rodziny Fighting McAtamney

Od 26 czerwca kraj zniesie ogólne wymagania dotyczące masek na świeżym powietrzu.

TAJLANDIA

Tajlandia ogłosiła 16 czerwca, że ​​zostanie w pełni ponownie otwarta dla zwiedzających w ciągu 120 dni. Niektóre centra turystyczne wznawiają się wcześniej, zaczynając od pilotażowego ponownego otwarcia od 1 lipca na najpopularniejszej wyspie Phuket.

INDYK

Od 1 lipca zniesione zostaną niedziela i godzina policyjna oraz ograniczenia w komunikacji miejskiej. Imprezy muzyczne, w tym koncerty, są wtedy dozwolone do północy.

STANY ZJEDNOCZONE

3 maja Nowy Jork po raz pierwszy od miesięcy zezwolił na picie w krytym barze, kilka dni po tym, jak burmistrz Bill de Blasio powiedział, że miasto zostanie w pełni otwarte 1 lipca.

15 czerwca stan Nowy Jork zniósł wszystkie stanowe ograniczenia, w tym limity pojemności 50% dla sprzedawców detalicznych i 33% dla sal gimnastycznych. Środki redukcyjne są nadal wymagane w lokalnym transporcie publicznym i sektorze opieki zdrowotnej.

Nowy Jork dołączył do Kalifornii, gdzie 15 czerwca większość pozostałych ograniczeń dotyczących tłumu i fizycznego dystansu również została zniesiona.

Nowy Jork i Los Angeles planują pełne ponowne otwarcie szkół we wrześniu.

Chicago i Illinois zostały w pełni otwarte 11 czerwca.

Stany New Jersey i Connecticut zniosły 19 maja większość ograniczeń pojemności dla firm, w tym sklepów detalicznych, restauracji i siłowni.

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał 3 maja dekret o zakończeniu wszystkich lokalnych procedur reagowania kryzysowego.

(Opracowali Vladimir Sadykov, Dagmarah Mackos i Federica Urso; montaż: Milla Nissi i Gareth Jones)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.