Connect with us

Świat

Facebook blokuje chatbota powiązanego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu za naruszenie przepisów o ochronie danych

Published

on

Facebook blokuje chatbota powiązanego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu za naruszenie przepisów o ochronie danych

Odwiedzający stronę premiera na Facebooku, którzy kliknęli link dotyczący koronawirusa, otrzymali automatyczną wiadomość, która rzekomo pochodziła od Netanjahu.

„Jeśli masz przyjaciół lub rodzinę w wieku powyżej 60 lat, którzy nie zostali zaszczepieni, możesz napisać tutaj odpowiedź, podając ich imię i nazwisko oraz numer telefonu, a ja mogę zadzwonić, aby ich przekonać!” przeczytaj wiadomość.

Wskaźniki szczepień pokazują duże różnice między Izraelczykami i Palestyńczykami - pośród kontrowersji dotyczących odpowiedzialności

Facebook podjął działania za pośrednictwem rzecznika, aby usunąć te elementy, stwierdzając, że „nasza polityka prywatności nie zezwala nam na udostępnianie treści, które udostępniają lub zabiegają o informacje medyczne od ludzi”.

Rzecznik dodał, że Facebook „usunął obraźliwy post i tymczasowo zakazał bota komunikatora, który udostępniał te treści, za naruszenie tych zasad”.

Partia Likud Netanjahu wydała w odpowiedzi oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​celem jest „zachęcenie Izraelczyków powyżej 60 roku życia do zaszczepienia się w celu ratowania życia po tym, jak premier Netanjahu przyniósł szczepionki każdemu obywatelowi Izraela”.

Partia stwierdziła, że ​​apeluje „do wszystkich, aby się zaszczepili, abyśmy mogli otworzyć gospodarkę i być pierwszymi na świecie, którzy wyjdą z koronawirusa”.

Netanjahu, któremu w marcu grają czwarte wybory w ciągu dwóch lat, uczynił wiodący na świecie program szczepień w Izraelu głównym przesłaniem swojej kampanii reelekcyjnej.

READ  Kambodża głosuje w krzywych wyborach, premier Hun Sen spodziewa się wygrać | wiadomości wyborcze
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *