Connect with us

Świat

Facebook blokuje chatbota powiązanego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu za naruszenie przepisów o ochronie danych

Published

on

Odwiedzający stronę premiera na Facebooku, którzy kliknęli link dotyczący koronawirusa, otrzymali automatyczną wiadomość, która rzekomo pochodziła od Netanjahu.

„Jeśli masz przyjaciół lub rodzinę w wieku powyżej 60 lat, którzy nie zostali zaszczepieni, możesz napisać tutaj odpowiedź, podając ich imię i nazwisko oraz numer telefonu, a ja mogę zadzwonić, aby ich przekonać!” przeczytaj wiadomość.

Facebook podjął działania za pośrednictwem rzecznika, aby usunąć te elementy, stwierdzając, że „nasza polityka prywatności nie zezwala nam na udostępnianie treści, które udostępniają lub zabiegają o informacje medyczne od ludzi”.

Rzecznik dodał, że Facebook „usunął obraźliwy post i tymczasowo zakazał bota komunikatora, który udostępniał te treści, za naruszenie tych zasad”.

Partia Likud Netanjahu wydała w odpowiedzi oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​celem jest „zachęcenie Izraelczyków powyżej 60 roku życia do zaszczepienia się w celu ratowania życia po tym, jak premier Netanjahu przyniósł szczepionki każdemu obywatelowi Izraela”.

Partia stwierdziła, że ​​apeluje „do wszystkich, aby się zaszczepili, abyśmy mogli otworzyć gospodarkę i być pierwszymi na świecie, którzy wyjdą z koronawirusa”.

Netanjahu, któremu w marcu grają czwarte wybory w ciągu dwóch lat, uczynił wiodący na świecie program szczepień w Izraelu głównym przesłaniem swojej kampanii reelekcyjnej.

READ  Poranne chmury przed popołudniowym śniegiem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *