Connect with us

Sport

Europejska policja napada na drużynę kolarską Bahrajnu i przechwytuje dowody

Published

on

Symbol zastępczy podczas ładowania promocji przedmiotów

HAGA, Holandia – Policja badająca domniemany doping przez zespół Tour de France Bahrain Victorious skonfiskowała ponad 450 kapsułek zawierających niezidentyfikowane substancje w domu w Słowenii podczas nalotów w całej Europie Zostało to ogłoszone przez europejską agencję Eurojust w piątek.

Kierowcy i pracownicy przeszukali ich domy i… W tym tygodniu przeszukano hotel zespołowy w Danii przed trzytygodniowym wyścigiem rozpoczynającym się w piątek w Kopenhadze.

W piątkowym oświadczeniu Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Wymiarów Sprawiedliwości w Sprawach Karnych (Eurojust) poinformowała, że ​​przeszukano 14 nieruchomości w sześciu krajach i przesłuchano trzy osoby.

Według Eurojustu „412 kapsułek o nieokreślonej brązowej zawartości i 67 kapsułek o nieokreślonej białej zawartości” zostało znalezionych na terenie nieruchomości w Słowenii, gdzie skonfiskowano również telefon komórkowy.

Substancje oraz komputery, telefony i inne urządzenia elektroniczne skonfiskowano również w Belgii, Włoszech i Polsce. Policja przeszukała również nieruchomości w Hiszpanii i przejęła ewentualne dowody.

Dochodzenie rozpoczęło się w maju i było prowadzone przez prokuratorów w Marsylii we Francji, powiedział Eurojust, dodając, że celem było „podejrzenie naruszenia dopingu z udziałem międzynarodowej drużyny kolarskiej”.

Sponsorowany przez rząd Bahrajnu zespół był również przeszukiwany przez francuską policję podczas zeszłorocznej trasy.

Więcej AP Sports: https://apnews.com/apf-sports i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Bangladesz świetnie rozpoczął mecz otwarcia z Polską
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *