Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Europejska firma z branży nieruchomości logistycznych Crossbay rozwija się w Polsce | Aktualności

Published

on

Paneuropejska platforma logistyczna ostatniej mili Crossbay rozszerzyła się na Polskę dzięki przejęciu dwóch lokalizacji w Łodzi i Warszawie od Panattoni Europe.

Lokalizacje Panattoni Park Warsaw City VII i Panattoni Park Łódź City IX obejmują prawie 100 000 m² powierzchni magazynowej i łącznie mają wartość aktywów brutto 95 mln euro.

Panattoni Park Warsaw City VII to pusta działka. Panattoni Europe będzie pełnił funkcję Development Managera, a praktyczne zakończenie planowane jest na 2022 rok. Panattoni Park Łódź City IX to miejski obiekt logistyczny o powierzchni 38 000 m² z kilkoma najemcami, obecnie w całości wynajęty przez ośmiu najemców.

W grudniu ubiegłego roku MARKA, dawniej znany jako Meyer Bergman, Zebrano 550 mln € Kapitał dla jego nowego Paneuropejska platforma logistyczna ostatniej mili Crossbay. Inwestorami platformy byli m.in. Townsend Group, CBRE Globalni inwestorzy, Credit Suisse, Nuveen i QInvest.

Zbiórka funduszy następnie następowała po Kredyt w wysokości 400 mln euro z banku inwestycyjnego Citi w styczniu br., aby dalej finansować rozwój Crossbay i europejską ekspansję.

Crossbay planuje kolejne akwizycje w Polsce w najbliższych miesiącach

Marco Riva, Head of Crossbay and Logistics w MARK, powiedział: „Nasze wejście do Polski poprzez podwójne nabycie dwóch najlepszych aktywów pokazuje, że mamy ambicję stać się wiodącą platformą logistyki miejskiej w Europie.

„Pomimo stale rosnącej wagi kapitału potrzebnego do wejścia na europejskie rynki logistyczne ostatniej mili, nadal dostrzegamy możliwości uzyskania wartości dodanej. Wykorzystując naszą sieć zespołów na miejscu, możemy znaleźć możliwości i przyjąć praktyczne podejście do zarządzania majątkiem.

„Widzimy potencjał do dalszego rozwoju platformy Crossbay i ekspansji na nowe regiony i podsektory w ramach wieloplatformowej strategii firmy MARK, która zapewnia inwestorom instytucjonalnym dostęp do dużych portfeli w różnych klasach aktywów”.

READ  Koronawirus w Polsce. Pierwsze szczepienia 27 grudnia

Aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszego magazynu IPE Real Assets, kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *