Connect with us

Sport

Euro 2020: Hiszpania nigdy nie wątpiła w siebie pomimo krytyki, mówi Mikel Oyarzabal

Published

on

Hiszpanie zawsze wierzyli, że będą w stanie zagrać na Mistrzostwach Europy, a teraz udowodnili swój potencjał, awansując do półfinału, powiedział w niedzielę napastnik Mikel Oyarzabal.

Trener Luis Enrique podzielił opinię narodową, pozostawiając kapitana Sergio Ramosa poza swoim składem, podczas gdy pierwszy mecz drużyny ze Szwecją i Polską wywołał jeszcze większy gniew w krajowych mediach.

Ale krytyka ucichła po zwycięstwach nad Słowacją i Chorwacją oraz wygranej w rzutach karnych ze Szwajcarią w ćwierćfinale. Teraz czeka go fascynujący półfinał przeciwko starym rywalom Włochom we wtorek na stadionie Wembley.

„Od pierwszego dnia byliśmy pewni, że jesteśmy solidną grupą, zamkniętą grupą i że jesteśmy wystarczająco dobrzy, i udowodniliśmy to” – powiedział Oyarzabal dziennikarzom.

– Ludzie mogą mówić, co chcą, to część futbolu, ale nigdy nie mieliśmy żadnych wątpliwości, zawsze wierzyliśmy w siebie i ufamy sobie, co ma nadejść.

Hiszpania po raz czwarty z rzędu zmierzy się z Włochami, pokonując je w rzutach karnych w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2008, przegrywając 4:0 w finale Euro 2012, a następnie przegrywając 0:0 przed opuszczeniem Euro 2016.

Włochy były jedną z wyróżniających się drużyn w turnieju, pokonując Belgię w awansie do półfinału, ale Oyarzabal powiedział, że jego drużyna nie odczuwa kompleksów niższości.

„Są topową drużyną z graczami, którzy grają na najwyższym poziomie ze swoimi klubami, ale my nie jesteśmy dla nich gorsi” – powiedział.

„Musimy nadal mieć pełne zaufanie do siebie, naszego stylu gry i naszych pomysłów oraz skupić się na dobrych występach, niezależnie od tego, przeciwko komu gramy”.

READ  Polska może przejąć odwołane zawody Pucharu Świata! FIS otrzymał wniosek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *