Connect with us

Sport

Emerytowany lekarz odkrywa radość z opieki nad parkiem | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Dr. Mike Luzar, 72 lata, jest częstym widokiem w Poland Township Park. Nadal jest silnym wolontariuszem, który poświęca swój czas na koszenie i wszystko inne, aby park był doskonałym miejscem dla rodzin. Zdjęcie personelu / JT Whitehouse

POLSKA – Każdy odwiedzający Poland Township Park może docenić zadbane tereny, ścieżki i pawilony. Wiele z tego jest możliwe dzięki wolontariuszom, a wolontariusz charakteryzuje się swoim oddaniem.

„DR. Mike Luzar jest naszym ochotnikiem nr 1″ – powiedział Ken Filicky, prezes zarządu Poland Township Park. „Jest lojalny. Jest tu cały czas pomagając budować domki dla ptaków, ścieżki, mosty i we wszystkim, co robimy”. ”.

Nie zawsze tak było w przypadku Luzara. Pochodził z Girard i uczęszczał do Liceum Urszulanek. Ukończył studia w 1966 r. i poszedł do Youngstown State University, gdzie ukończył matematykę ze specjalizacją z chemii. Stamtąd uczęszczał do Ohio State University College of Medicine, gdzie później ukończył stypendium reumatologiczne.

„Poszedłem do prywatnej praktyki w 1979 roku” – powiedział.

W 1985 roku przeniósł się do Polski i wraz z żoną Genie wychował trzy dziewczynki (Jessica, Lauren i Michelle) i jednego chłopca (Michael), wszystkie absolwentki Polish Seminary High School.

„Byłem wtedy bardzo zajęty i wynająłem ogrodnictwo” – powiedział.

W 2008 roku Poland Township otworzyło Township Park i Luzar spędzał tam czas na spacerach z psem, bieganiu lub po prostu zabierał żonę na spacer.

„Przeszedłem na emeryturę w 2016 roku” – powiedział Luzar. „Przeszedłem na emeryturę i kupiłem sobie kosiarkę samojezdną, podkaszarkę, piłę łańcuchową i nauszniki”.

W tym momencie zaczął dbać o własny trawnik i rośliny, co po latach pracy w domu było dobre.

Nadal odwiedzał park.

„Zawsze widziałem, jak ten facet (Filicky) tam pracuje” – powiedział Luzar. „Pewnego dnia zapytałem go, czy potrzebuje pomocy. Powiedział mi, że to doceni i oto jestem.”

READ  Sports Digest: JR Smith wchodzi do gniazda szerszeni – dosłownie – na pierwszym turnieju golfa w college'u

Luzar nie był nowicjuszem w wolontariacie. Powiedział, że jego matka była wolontariuszką w kościele św. Róży w Youngstown. Uczęszczając do YSU, Luzar zgłosił się również na ochotnika do projektu Chrześcijańskie Appalachy, w ramach którego uczniowie pomagali mieszkańcom Appalachów naprawiać i naprawiać ich domy i posiadłości.

– Nadal jej przekazuję darowiznę – powiedział Luzar. „Tak bardzo lubię park, że lubię utrzymywać go w dobrej kondycji”.

Filicky powiedział, że Luzar był osobą, na której mógł naprawdę polegać. Jest tam w każdy poniedziałek, chyba że pada. Nosi nauszniki i kosi wokół placu zabaw, altan i ogrodów zapylaczy na około sześciu akrach ziemi.

– Lubię przebywać na zewnątrz – powiedział Luzar. „To przyjazne, przyjemne środowisko. To nie jest praca.”

Filisky zaprasza wszystkich, którzy kochają spędzanie czasu na świeżym powietrzu i park, aby przyjechali na ochotnika do utrzymania ukrytego klejnotu Poland Township w dobrym stanie.

„Wszyscy nasi wolontariusze pomagają społeczności” – powiedział Filicky.

Filicky powiedział, że w zeszłym roku Luzar i wszyscy wolontariusze zostali poproszeni o pozostanie w domu z powodu COVID-19. W tym roku wszyscy wracają do swojej normalnej rutyny, a Luzar wraca do lokalnej kosiarki John Deere, ciesząc się emeryturą.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.