Connect with us

technologia

Electricite de France: EDF potwierdza rolę nowego rozwoju energetyki jądrowej w swoim zaangażowaniu we wspieranie globalnego przejścia na energię do zera netto i ogłasza podpisanie kilku umów o współpracy przemysłowej podczas Światowej Wystawy Jądrowej.

Published

on

1 grudzieńListopad 2021: EDF ogłasza podpisanie kilku umów o współpracy przemysłowej między partnerami z Czech, Polski, Indii, Arabii Saudyjskiej i Francji w ramach czwartej edycji Światowej Wystawy Jądrowej (WNE) w Paryżu. Grupa aktywnie angażuje się w promowanie swojego wyjątkowego portfolio, usług i wiedzy fachowej w zakresie technologii reaktorów jądrowych, podkreślając swoje możliwości w całym cyklu życia jądrowego, od inżynierii, budowy, eksploatacji i konserwacji, szkoleń i rozwoju umiejętności po likwidację i działania związane z gospodarką odpadami.

Zgodnie z tematem przewodnim tej edycji WNE 2021: „Przemysł jądrowy, kluczowy partner dla społeczeństwa niskoemisyjnego w odpowiedzialnej przyszłości”, EDF jest mocno zaangażowana w potrzeby energetyki jądrowej jako jednego z kluczowych rozwiązań przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i neutralności węglowej w celu zabezpieczenia nadchodzących dziesięcioleci. Grupa potwierdza również swoje ambicje wspierania rozwoju energetyki jądrowej we Francji i za granicą poprzez długoterminowe partnerstwa ponadnarodowe dla obopólnych korzyści i tworzenia wartości społeczno-gospodarczej.

Z tej okazji, w obecności prezesa i dyrektora generalnego EDF, Jeana-Bernarda Lévy’ego, zostanie podpisanych kilka umów o współpracy przemysłowej w celu zapewnienia udziału lokalnych łańcuchów dostaw i branż w pomyślnym wdrożeniu przyszłej technologii EPR opartej na technologii EPR. projekty w Europie i na świecie.

  • Współpraca czesko-francuska: Potwierdzenie zaangażowania EDF w wzmocnienie relacji przemysłowych z czeskimi firmami z sektora jądrowego w celu realizacji potencjalnie planowanego projektu w Dukovany, podpisano umowy o współpracy z BAEST, I&C Energo, Hutn. podpisanyiMontahže, MICo, MSA, REKO Praga, SIGMA, S. koda JS, ÚJV Řež i ZAT, zwłaszcza w obecności CPIA (Czeskiego Sojuszu Energetycznego). Jest to ważny krok na drodze do pomyślnej realizacji europejskiego projektu wspieranego przez wykwalifikowany czeski i europejski łańcuch dostaw.
  • Współpraca polsko-francuska: W ramach strategii EDF na dostawę 4 do 6 bloków dla polskiego programu energetyki jądrowej zgodnie z niewiążącą ofertą wstępną złożoną przez EDF w październiku 2021 r., EDF zawarł umowy o współpracy z wiodącymi polskimi firmami : Dominion Polska, Egis Poland, Energomontaż-Północ Gdynia, Rafako i Zarmen. EDF wykorzystuje umiejętności i doświadczenie polskich dostawców energii i zobowiązuje się do maksymalizacji wkładu polskiego łańcucha dostaw w powodzenie projektów jądrowych opartych na EPR w Polsce i Europie.
  • Współpraca indyjsko-francuska: W odniesieniu do elektrowni jądrowej Jaitapur w Maharashtra w Indiach oraz ponieważ EDF wspiera inicjatywę rządu indyjskiego Make in India poprzez liczne partnerstwa z lokalnymi dostawcami, EDF opracowuje dogłębną strategię lokalizacyjną, ustanawiając wiele partnerstwa z lokalnymi dostawcami. W ramach tej inicjatywy EDF i Larsen & Toubro (L&T), jeden z wiodących indyjskich konglomeratów, postanowiły przedłużyć swoją umowę o współpracy, która istnieje od 2017 roku. Umowa ta ma na celu maksymalizację lokalnej zawartości projektu poprzez kwalifikację przedsiębiorstw przemysłowych L&T, zdolności produkcyjnych oraz ocenę indyjskiego łańcucha dostaw energii jądrowej.
  • Wzmocniona współpraca z Bouygues Travaux Publics: EDF i Bouygues Travaux Publics podpisały umowę ramową o współpracy na całym świecie w przyszłych projektach technologii EPR, takich jak Czechy, Polska i Arabia Saudyjska. Podpisanie to zostało osiągnięte poprzez zawarcie listu intencyjnego pomiędzy Bouygues Travaux Publics a saudyjską firmą budowlaną NESMA & Partners Contracting Co. Ltd. zakończone sukcesem, aby wspólnie uczestniczyć w realizacji prac budowlanych na potencjalnym projekcie w Arabii Saudyjskiej. Umowy te świadczą o wspólnych ambicjach obu grup, aby wzmocnić ich długotrwałą współpracę na rynku eksportowym, a Bouygues Travaux Publics potwierdza swoje zaangażowanie jako historycznego partnera w nowych projektach EDF w dziedzinie elektrowni jądrowych.
READ  Modyfikatorzy Cyberpunk 2077 naprawiają grę

Jean-Bernard Lévy, prezes i dyrektor generalny EDF, powiedział: „Podpisanie tych umów o współpracy przemysłowej wyraźnie pokazuje rosnące zainteresowanie wielu krajów energią jądrową oraz nasze pragnienie zapewnienia solidnych partnerstw z lokalnymi łańcuchami dostaw dla projektów EPR na całym świecie. przykład, zaangażowanie łańcucha dostaw w Wielkiej Brytanii w projekt EPR Hinkley Point C jest namacalnym rezultatem naszej długoterminowej strategii z lokalnym przemysłem.Wyobrażamy sobie takie samo podejście w każdym kraju, w którym promujemy nasze technologie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ta współpraca w celu pomyślnej realizacji przyszłych projektów EPR w Europie i na świecie.”

Ta informacja prasowa jest certyfikowana. Autentyczność można sprawdzić na stronie medias.edf.com

O EDF
Jako kluczowy gracz w transformacji energetycznej, Grupa EDF jest zintegrowaną spółką energetyczną, która działa we wszystkich obszarach biznesowych: wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, obrotu energią, sprzedaży energii i usług energetycznych. Grupa EDF jest światowym liderem w dziedzinie energetyki niskoemisyjnej i rozwinęła zróżnicowaną mieszankę produkcyjną opartą przede wszystkim na energii jądrowej i odnawialnej (w tym hydroenergetyce). Inwestuje również w nowe technologie wspierające transformację energetyczną. Racją bytu EDF jest wykorzystanie energii elektrycznej oraz innowacyjnych rozwiązań i usług w celu zbudowania przyszłości o zerowej energii netto w celu ratowania planety oraz promowania dobrobytu i rozwoju gospodarczego. Grupa jest zaangażowana w dostarczanie energii i usług około 37,9 mln klientów (1), w tym 28,7 mln we Francji (2). W 2020 r. osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż w wysokości 69,0 mld euro. EDF jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu.
(1) Klienci są liczeni według lokalizacji dostawy od 2018 roku. Klient może mieć dwa punkty dostawy: jeden dla energii elektrycznej i jeden dla gazu.
(2) w tym ÉS (Electricity de Strasbourg).

Publiczny 2021

Wszystkie wiadomości o ELECTRICIT DE FRANCE

Rekomendacje analityków dotyczące ELECTRICIT DE FRANCE

Wyprzedaż 2021 73 250 mln.
83 025 M.
83 025 M.
Roczny dochód netto 2021 4543 mln.
5 149 mln.
5 149 mln.
Dług netto 2021 51 634 mln.
58 524 mln.
58 524 mln.
KGV 2021 8.71x
Dochód 2021 4,53%
kapitalizacja 39 115 mln.
44 088 mln.
44 335 mln.
EV / sprzedaż 2021 1,24x
EV / sprzedaż 2022 1,16x
Liczba pracowników 161 203
Wolni pływacy 14,9%

ELECTRICIT DE FRANCE schemat
Czas trwania :
Okres :

Elektryczne

Trendy w analizie technicznej ELECTRICIT DE FRANCE

W krótkim terminie Połowa czasu Długoterminowy
Trendy Niedźwiedzi Zwyżkowy Neutralny

Opracowanie rachunku zysków i strat

Sprzedać

Uzyskać

Średni konsensus KUPIĆ
Liczba analityków 17.
Ostatnia cena zamknięcia

12,39 €

Średnia cena docelowa

15,01 €

Rozrzut/średni cel 21,2%

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.