Connect with us

Nauka

Ekspert ds. Zdrowia: codzienne zgony z powodu koronawirusa mogą się podwoić w ciągu kilku dni

Published

on

Zgony spowodowane koronawirusem mogą się podwoić w ciągu kilku dni, gdy Amerykanie będą obchodzić Święto Dziękczynienia z rodzinami, powiedział jeden z ekspertów CNN w czwartek.

Od 3 listopada każdego dnia zgłaszano ponad 100 000 nowych przypadków, notatki CNN i liczba hospitalizacji również wzrosła do rekordowych liczb.

Ponad 2000 Amerykanów zmarło na skutek wirusa we wtorek i środę, podają wiadomości. Wcześniej od maja w USA nie było 2000 zgonów dziennie.

Jonathan Reiner, profesor medycyny z George Washington University, powiedział sieci, że hospitalizowani pacjenci zostali dziś zakażeni co najmniej dwa tygodnie temu, a pojawienie się objawów trwa około siedmiu dni. Następnie hospitalizacja trwa kolejny tydzień, a zwykle kolejny tydzień później, zanim zachorują.

„Spodziewam się, że dzienna śmiertelność podwoi się w ciągu następnych 10 dni” – powiedział Reiner – „Będziemy świadkami prawie 4000 zgonów dziennie”.

Eksperci od dawna ostrzegają, że liczba zachorowań będzie gwałtownie wzrastać w miesiącach zimowych, ponieważ chłodniejsza pogoda zmusza ludzi do spędzania więcej czasu wewnątrz, gdzie wirus może łatwiej się rozprzestrzeniać.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom odradziły Amerykanom podróżowanie na Święto Dziękczynienia, a grupa zadaniowa Białego Domu ds. Koronawirusa wezwała stany do „znacząca zmiana zachowania ” zwalczanie „agresywnego, gwałtownego i rozszerzającego się” rozprzestrzeniania się przypadków w okresie świątecznym.

Według Johns Hopkins University, ponad 12,7 miliona Amerykanów zaraziło się wirusem od początku pandemii. Ponad 262 000 zmarło.

READ  Stany Zjednoczone przekraczają 13 milionów przypadków Covid-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *