Connect with us

Zabawa

EKSKLUZYWNIE: Zwiastun tytułu Tribeca Styczeń

Published

on

EKSKLUZYWNIE: Zwiastun tytułu Tribeca Styczeń

TRIBECA 2022

poprzez

– Łotewsko-litewsko-polski film Viestursa Kairišsa skupia się na 19-letnim operatorze i jego przyjaciołach, którzy angażują się w wydarzenia polityczne wczesnych lat postsowieckich

Styczeń autor: Viesturs Kairiss

Jest rok 1991. Miłość 19-letniego Jaziego do kręcenia filmów, rodziny i przyjaciół zostaje zachwiana, gdy zostaje wciągnięty w pokojowe protesty ludzi przeciwko próbie przejęcia władzy przez Armię Radziecką. Takie jest założenie scenarzysty, filmowca i reżysera Viesturs Kairissostatnia próba Styczeń [+see also:
trailer
film profile
]
, autobiograficzna eksploracja wydarzeń z początku lat 90., które zmieniły życie wielu mieszkańców byłego Związku Radzieckiego. Film będzie miał premierę w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Storytellingu Festiwal Filmowy TribecaRozwijanie 8-19 czerwca (zobacz Aktualności).

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – informacja handlowa)

Styczeń jest produkowany przez Łotwę Mistrus Media, Inese Boka pit oraz dżini koprodukcja Litwy pole sztuki (Kestutis Drazdauskas) i Polska Film Staronia (Małgorzata Staroń). Projekt otrzymał wsparcie od Narodowe Centrum Filmowe Łotwyten Ministerstwo Kultury Republiki Łotewskiejten Litewskie Centrum Filmoweten Polski Instytut Sztuki Filmowej, EURimages, Telefony Latvijas Mobilais, Telewizja łotewskaFundacja Łotewska i Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Rygi. Finlandii Żółta sprawa odpowiada za sprzedaż międzynarodową.

Sprawdź nasz ekskluzywny zwiastun poniżej:

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – informacja handlowa)

Czy podobało Ci się czytanie tego artykułu? Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać więcej takich artykułów prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

READ  Ciesz się filmem „Monachium” - ale nie przepisuj historii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *