Connect with us

Sport

Edward Paul Kovach 1929-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

CAMPBELL – Edward Paul Kovach, lat 91, zmarł spokojnie we wtorek 13 kwietnia 2021 r. W Domu Pokory.

Edward urodził się 15 maja 1929 roku w Campbell jako syn Johna i Anny Sudzina Kovach Sr. Przez całe życie był członkiem bizantyjskiego kościoła katolickiego św. Michała, którego jego ojciec był założycielem i kantorem. Był bardzo dumny ze swoich bizantyjskich korzeni.

Edward, „Mr. Ed, Eddie, który przez 28,5 roku pracował jako przewoźnik samochodowy w firmie Anchor Motor Freight, przeżył jego 52-letnia żona, była Bernadette Starke. Syn Paweł z Polski; Córka Annmarie Brogan (Todd DeWitt) z Dublina; troje wnuków, Margaret, Elisabeth i Colin Brogan; jego siostra Helen of Lakeland na Florydzie; i wielu siostrzenic i siostrzeńców.

Oprócz jego rodziców siostry Anna Candella, Mary Kovach, Margaret Straub i Elizabeth Goodman zmarły przed Edwardem. oraz bracia Michael, George i John.

Ed był absolwentem Campbell Memorial High School i członkiem bizantyjskiego kościoła katolickiego św. Michała, gdzie służył w Klubie Obywatelskim i jako woźny. Był także członkiem American Legion Post 560.

Po ukończeniu szkoły średniej Ed wstąpił do Korpusu Piechoty Morskiej i służył podczas wojny koreańskiej. Kiedy wrócił z piechoty morskiej, wrócił do Campbell i założył Valley Electronics. Uwielbiał majsterkować przy elektronice i był przekonany, że może wszystko naprawić! Po Valley Electronics Ed rozpoczął karierę w firmie Anchor Motor Freight. Ed tak bardzo kochał swoją pracę w Anchor Motor Freight, że przeszedł na emeryturę w wieku 76 lat. Ed zawsze był ciężko pracującym i doskonałym dostawcą.

W wolnym czasie uwielbiał łowić ryby i grać w kręgle ze swoim najlepszym przyjacielem Vincentem Blazicem. Uwielbiał też zabierać swoje dzieci na ryby w Pymatuning, kiedy były małe. Był także wielkim fanem piłki nożnej YSU Penguin, a on i jego żona byli posiadaczami biletów okresowych przez wiele lat.

Ed i jego żona „Bernie” byli zapalonymi tancerzami. Tańczyli w sali balowej Idora Park przez wiele lat. Uwielbiali wszystko, od toczenia do tańca w kwadracie, ale ich ulubioną była polka.

Ed był znany ze swojego uroczego uśmiechu i zawsze miał do opowiedzenia jakiś żart. Uwielbiał rozśmieszać ludzi. Był miłośnikiem zwierząt i zawsze miał w domu zwierzaka, ostatnio „Molly”.

Ed uwielbiał swoje wnuki i uwielbiali spędzać z nim czas, zwłaszcza gdy był opiekunem, ponieważ wiedzieli, że zrobi dla nich wszystko. Naprawdę będzie za nim tęsknić jego żona i rodzina.

Prywatne nabożeństwa pogrzebowe odbyły się w bizantyjskim kościele katolickim św.Michała w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku. Świętej boskiej liturgii przewodniczył ks. Kevin E. Marks.

Rodzina Kovach powierzyła swoich bliskich domowi pogrzebowemu Obko. Rodzina prosi cię, abyś trzymał je w swoich modlitwach.

Odwiedź www.waskofamily.com, aby obejrzeć ten nekrolog i przesłać kondolencje rodzinie Eda.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *