Connect with us

Gospodarka

Edo Youth Rep, Uwadia przedstawia inicjatywy rewitalizacji miast Obaseki w Polsce – Nigerian Observer

Published

on

Edo Youth Rep, Uwadia przedstawia inicjatywy rewitalizacji miast Obaseki w Polsce – Nigerian Observer

Dyrektor ds. młodzieży w Biurze Ambasadora Rady Gospodarczej, Społecznej i Kulturalnej Unii Afrykańskiej (UA ECOSOCC-Nigeria) i były członek Narodowego Parlamentu Młodzieży, pan Daniel Uwadia, nadzorował inicjatywy rewitalizacji miast Administracja kierowana przez gubernatora Godwina Obaseki w stanie Edo wezwała do wsparcia reform.

Uwadia wezwała do tego podczas 11. Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

World Urban Forum to wiodąca, odbywająca się co dwa lata, globalna konferencja poświęcona zrównoważonej urbanizacji, organizowana przez agencję Organizacji Narodów Zjednoczonych – Habitat.

Mówiąc o tym, w jaki sposób parlamentarzyści mogą wspierać skuteczne powiązania między obszarami wiejskimi i miejskimi oraz transformację miast na rzecz lepszej przyszłości miast, Uwadia powiedział, że przykład ze stanu Edo jest wart naśladowania, ponieważ stan ten stoi w obliczu nowych przepisów, które będą tempo reform przekształci państwo w dobrze zaplanowane i zrównoważone miasto.

Według niego: „Rząd stanowy Edo, rząd subregionalny w Nigerii pod rządami gubernatora Godwina Obaseki, jest klasycznym przykładem tego, jak stabilne relacje między władzą wykonawczą a ustawodawcą pomogły odbudować infrastrukturę w celu poprawy warunków życia.

„Skuteczne wdrażanie przepisów dotyczących rewitalizacji miast zmienia życie, nawet gdy międzynarodowi partnerzy są wzywani do wspierania inicjatywy gubernatora w zakresie budowy zrównoważonych miast poprzez ich rozwój i plany główne tworzenia powiązań między obszarami wiejskimi i miejskimi”.

Powiedział, że reformy gubernatora Obaseki mogą zostać powtórzone i pomóc większej liczbie krajów przystosować się do zmieniających się trendów w planowaniu przestrzennym, urbanistyce i rozwoju regionalnym, zauważając, że niektóre reformy mają na celu przywrócenie osiedli wiejskich i uczynienie ich bardziej znośnymi, aby powstrzymać ich szybkie migracje do miast.

Uwadia dodała, że ​​rozwój obszarów wiejskich musi uwzględniać potrzeby, takie jak między innymi sieci drogowe, elektryczność, podstawowe ośrodki zdrowia i obiekty rekreacyjne.

READ  Kolejny rewolucjonista niemieckiego rządu w serii EU-Polska - EURACTIV.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *