Connect with us

Nauka

Echo sprzedaje się dwa razy | EurobuildCEE

Published

on

Echo sprzedaje się dwa razy |  EurobuildCEE

Echo Investment ogłosiło dziś zamknięcie dwóch dezinwestycji. Wrocławski MidPoint71 został kupiony przez czeski Trigea Real Estate Fund za ponad 100 mln euro, a niemiecki zarządzający funduszem KGAL Group kupił za 56 mln euro trzy budynki w kompleksie biurowym Fuzja w Łodzi.

MidPoint71, biurowiec o powierzchni 37 000 m² przy ul. Powstańców Śląskich, po południowej stronie centrum Wrocławia, uzyskało pozwolenie na lokatorstwo na początku tego roku. Wśród najemców budynku znajdują się takie firmy jak 3M GSC Poland, Pyszne.pl, PwC, CitySpace, CCC Group czy Electrolux Poland. Deweloper przewiduje, że w najbliższych miesiącach budynek zostanie w pełni wynajęty. MidPoint71 uzyskał już certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”.

Echo Investment doradzali przy tej transakcji Greenberg Traurig, Baker McKenzie i Colliers, natomiast Cushman & Wakefield, CMS, Sentient i ASB Group doradzali kupującemu.

Nabyte przez Grupę KGAL budynki Fuzji w Łodzi stanowią integralną część wielofunkcyjnego kompleksu, który powstał w wyniku rewitalizacji dawnego terenu przemysłowego. Budynki są w pełni wynajęte (Fujitsu Poland Delivery Center i CitySpace) i obejmują 22 000 m2 powierzchni biurowej z certyfikatem BREEAM 'Excellent’.

Echo Investment doradzała przy tej transakcji Colliers, Allen & Overy oraz Baker McKenzie. Kupującemu doradzali Savills i DLA Piper.

W 2021 roku KGAL nabył również budynek Biura przy Willi kompleksu Browarów Warszawskich.

READ  Włochy zmagają się z wydatkami NATO i przepisami podatkowymi UE – EURACTIV.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *