Connect with us

technologia

EA otwiera patenty na niektóre ze swoich technologii ułatwień dostępu

Published

on

Electronic Arts obiecuje otworzyć patenty na niektóre z dostępnych technologii, w tym na tę cieszącą się dużym uznaniem Legendy Apex Ping system, firma ogłosiła dzisiaj. EA twierdzi, że nie wniesie pozwów o naruszenie przeciwko żadnej osobie lub firmie za korzystanie z technologii objętej patentami wymienionymi w obietnicy.

System pingów w Apex Legends, który pozwala ludziom grać w grę zespołową bez słyszenia ani mówienia, został chwalony jako imponujący Alternatywa dla czatu głosowego i tak świetnie Funkcja ułatwień dostępu dla graczy z różnymi niepełnosprawnościami. Patent, który obejmuje system (USA 11 097 189) został wydany w tym samym dniu, w którym EA ogłosiło przyjęcie.

Wraz z patentem na system ping, EA otwiera patenty na technologię, której używa Doprowadza mnie do szaleństwa oraz FIFA aby były bardziej dostępne dla osób ze ślepotą barw i upośledzeniem wzroku. Technologia obejmuje zautomatyzowane systemy poprawiające widoczność poprzez rozpoznawanie i zmianę kolorów (USA 10 118 097) i współczynniki kontrastu (USA 10 878 540).

Ekran połączeń w grze Tampa Bay w Madden NFL 21 z ustawieniami ślepoty barw na deuteranopię, symulowaną tak, jak widzi osoba ze ślepotą na barwy czerwono-zielone.
Obraz: Sztuka elektroniczna

Zobowiązanie obejmuje również patent na „spersonalizowaną technologię dźwięku” (USA 10 878 540), które modyfikują lub tworzą muzykę dla ludzi w oparciu o ich preferencje słuchania i poziom słuchania, chociaż EA twierdzi, że ta technologia nie została jeszcze opracowana.

Oprócz otwarcia niektórych patentów EA zapewnia kod open source, który pomaga rozwiązać problemy z jasnością, kontrastem i ślepotą barw w treściach cyfrowych. Programiści mogą znaleźć kod na GitHubie i dostosuj lub zbuduj na nich własne gry.

„Mamy nadzieję, że programiści w pełni wykorzystają te patenty i zachęcą tych, którzy mają zasoby, innowacyjność i kreatywność do działania jak my, podejmując własne zobowiązania, które stawiają dostępność na pierwszym miejscu” – mówi Chris Bruzzo, wiceprezes Positive Play, Commercial and Marketing herbata. „Cieszymy się, że będziemy współpracować z innymi w celu wspólnego rozwoju branży”.

EA planuje dodać patenty na przyszłe technologie związane z dostępnością do obietnicy i otworzyć więcej swoich technologii.

READ  Widżety iOS 14 oferują użytkownikom iPhone'a kreatywne pomysły na ekran główny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.