Connect with us

Nauka

Dyer będzie tymczasowo pełnił funkcję kierowniczą nowego dziekana studiów interdyscyplinarnych

Published

on

Kontakt: Jim Laird

Jamie L. Dyer (fot. Beth Wynn)

STARKVILLE, Mississippi — długoletni członek wydziału nauk o Ziemi na Mississippi State University dodaje nową rolę administracyjną do swoich obowiązków na nowo utworzonym stanowisku kierowniczym.

Dziekan i wiceprezes David R. Shaw mianował profesora Jamiego L. Dyera tymczasowym dziekanem ds. studiów interdyscyplinarnych z dniem 16 sierpnia. W tej roli będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego rozwijającego się Programu Studiów Interdyscyplinarnych MSU.

„Dr. Dyer współpracował z interdyscyplinarnymi programami akademickimi i badawczymi przez całą swoją karierę i jest pasjonatem łączenia wykładowców i studentów z całego kampusu w innowacyjne partnerstwa ”- powiedział Shaw.

Ostatnio Dyer pełnił funkcję wiceprezesa ds. stażysty ds. akademickich w biurze dziekana i wiceprezesa wykonawczego. Podczas tej nominacji miał za zadanie zidentyfikować możliwości rozwoju nowych kursów i programów, które przekraczają tradycyjne granice. Proces ten obejmował analizę wyzwań związanych z interdyscyplinarną współpracą między wydziałami, takich jak kredyty studenckie, finansowanie i zasoby oraz kryteria awansu i kadencji.

Wśród grup zadaniowych dziekan powołanego w 2019 r. w celu zbadania operacji w Wydziale Spraw Akademickich, Dyer przewodniczył grupie zadaniowej Quantum Task Force i grupie zadaniowej ds. systemów bezzałogowych oraz był członkiem grupy zadaniowej ds. nauki zdrowia/rozbieżności i nauki o danych.

Dodatkowo Dyer pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Promocji i Integracji Uczelni – zyskując uznanie dla perspektyw i obaw zarówno wykładowców, jak i administratorów. Jest także zastępcą dyrektora Instytutu Zatoki Północnej, Instytutu Spółdzielczego Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) prowadzonego przez MSU.

„Jamie ma wyjątkowo dobre kwalifikacje do prowadzenia naszych interdyscyplinarnych inicjatyw akademickich, ponieważ skalujemy i rozszerzamy te programy, aby lepiej zaspokajać potrzeby naszych studentów” – powiedział Shaw.

Shaw przytoczył nowy stopień Bachelor of Data Science jako przykład koncentracji MSU na interdyscyplinarnych programach akademickich. Program – zatwierdzony przez Radę Powierniczą Państwowych Instytucji Szkolnictwa Wyższego w kwietniu – ma obejmować trzy ogólne obszary pracy: kształcenie ogólne w celu rozwijania umiejętności krytycznego myślenia i pisania; podstawowy program z zakresu informatyki, statystyki, matematyki, systemów informacji biznesowej i umiejętności komunikacyjnych; oraz zastosowania podstaw nauki o danych w określonym stężeniu. Obecnie program oferuje dziewięć koncentracji. (Aby dowiedzieć się więcej, zobacz https://dsci.msstate.edu/.)

READ  Rekrutacja IT w Polsce - dlaczego warto

Jako tymczasowy dziekan Dyer będzie współpracował z wykładowcami i pracownikami zrzeszonymi w Interdyscyplinarnym Programie Studiów w zakresie zarządzania działalnością naukową, a także nadzorowania programów akademickich i spraw podatkowych. Będzie również współpracował z dziekanami akademickimi, m.in. w celu promowania nowych i istniejących interdyscyplinarnych programów akademickich.

„Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem pracy w tej nowej roli i nie mogę się doczekać rozszerzenia istniejących interdyscyplinarnych programów w MSU, ponieważ definiujemy i tworzymy przyszłe możliwości przygotowania studentów do szybko zmieniającej się siły roboczej” – powiedział Dyer. „Moja poprzednia praca w dziekanacie uwypukliła ogromne bogactwo wiedzy istniejącej w MSU, udowadniając, że mamy silną pozycję do opracowywania unikalnych i korzystnych programów na różnych wydziałach i dyscyplinach”.

Od czasu przybycia do MSU w 2005 roku Dyer został opublikowany w kilku recenzowanych czasopismach i otrzymał fundusze od agencji takich jak Laboratorium Badawcze Armii USA, US Geological Survey i NOAA. W 2019 roku został wyróżniony przez MSU College of Arts and Sciences nagrodą Sanderson/Henry Family Dean’s Distinguished Professor Award.

Jako stypendysta Fulbright Specialist Grant w 2018 r. wyjechał do Polski, aby współpracować przy badaniach meteorologicznych i klimatologicznych z kolegami z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. W Polsce rozwijał i rozwijał projekty badawcze związane z oceną i przewidywaniem ekstremów klimatycznych, takich jak susze i fale upałów, ekstremalne zjawiska opadowe oraz interakcje między powierzchnią a atmosferą na obszarach rolniczych.

Dyer uzyskał stopnie licencjata, magistra i doktora na Uniwersytecie Georgia.

MSU to najważniejszy uniwersytet w Mississippi, dostępny online pod adresem www.msstate.edu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.