Connect with us

Nauka

Dwa zgony, 142 dodatkowe przypadki COVID-19 zgłoszone w Maine

Published

on

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Maine zgłosiło w środę 142 nowe przypadki COVID-19, a także dwa dodatkowe zgony.

Do tej pory z koronawirusem powiązano 158 zgonów w Maine, przy czym dwa ostatnie przypadki zidentyfikowano jako 80-letniego mężczyznę z hrabstwa Knox i siedemdziesięcioletnią kobietę z hrabstwa Waldo. Podczas gdy śmiertelność w stanie Maine z powodu COVID-19 pozostaje jednym z najniższych w kraju, liczba ofiar śmiertelnych związanych z wirusem rośnie w Maine – w tym cztery dodatkowe zgony zgłoszone we wtorek – gdy wirus rozprzestrzenia się w całym stanie.

Hospitalizacje również zbliżają się do najwyższego poziomu podczas trwającej obecnie osiem miesięcy pandemii, gdy stan Maine najwyższy współczynnik reprodukcji wirusa w kraju.

Maine CDC zgłosiło we wtorek 59 hospitalizacji – tuż przed szczytem 60 osób hospitalizowanych 26 maja – z 16 osobami na oddziałach intensywnej opieki medycznej i sześcioma podłączonymi do respiratorów. Stan miał 100 dostępnych łóżek intensywnej terapii od wtorku wraz z 246 dostępnymi respiratorami. Ale hospitalizacje tak prawdopodobnie nadal rośnie ze względu na opóźnienie między nowymi infekcjami a ciężkim początkiem objawów u osób, które okazują się szczególnie podatne na wirusa.

Liczba przypadków COVID-19 rośnie w całym kraju, a infekcje w USA przekraczają 10 milionów i powodują prawie 240 000 zgonów, według śledzenia Centrum zasobów dotyczących koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Od czasu pierwszego wykrycia wirusa w Maine w połowie marca, Maine CDC wykryło łącznie 8202 przypadków. Z tej liczby 7 300 zostało potwierdzonych, podczas gdy 902 zostały wymienione jako „prawdopodobne” przypadki w środę. Liczba 142 nowych przypadków zgłoszonych w środę spadła z 204 w poniedziałek i 172 we wtorek.

Krocząca siedmiodniowa średnia nowych zachorowań w Maine spadła nieznacznie do 163,7 w środę, z 165. Jest to jednak sześciokrotnie wyższa niż 27,1 krocząca średnia siedmiodniowa odnotowana cztery tygodnie temu i prawie trzykrotnie wyższa niż wskaźnik sprzed dwóch tygodni , odzwierciedlając szybkie rozprzestrzenianie się wirusa w państwie.

READ  Utah zgłasza 562 nowe przypadki COVID-19, a wskaźnik pozytywnych testów gwałtownie rośnie

We wtorek CDC stanu Maine poinformowało, że pięć hrabstw w stanie Maine – Franklin, Knox, Waldo, Somerset i Waszyngton – doświadczyło „dużej lub znaczącej transmisji wirusa przez społeczność”. Według strony internetowej rt.live, która śledzi rozprzestrzenianie się wirusa za pomocą publicznie dostępnych danych, Maine miało najwyższy w kraju wskaźnik reprodukcji wirusa, znany również jako numer R.

Przedstawiciele stanu zdrowia wzywają mieszkańców stanu Maine do zachowania czujności przy noszeniu zakryć twarzy, które są wymagane we wszystkich miejscach publicznych, a także do zachowania fizycznej odległości. Chociaż CDC w Maine nadal wykrywa i śledzi nowe epidemie, dyrektor dr Nirav Shah ostrzegał od kilku tygodni, że szybki wzrost zachorowań w Maine wydaje się być w dużej mierze napędzany przez ludzi gromadzących się w małych grupach – członków rodziny, przyjaciół lub współpracowników – podczas gdy nie nosi masek ani nie zachowuje odpowiedniego dystansu.

Ta historia zostanie zaktualizowana.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail do konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

«Wstecz

Kolejny ”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *