Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – Wielonarodowy Spur Ride 2023 w eFP Battle Group Poland

Published

on

DVIDS – Aktualności – Wielonarodowy Spur Ride 2023 w eFP Battle Group Poland

BEMOWO PISKIE, Polska — żołnierze amerykańscy przydzieleni do 1. batalionu 9. pułku kawalerii (1-9 CAV), 2. Brygady Pancernej (2 ABCT), 1. Dywizji Kawalerii (1 CD), obok polskich żołnierzy przydzielonych do 15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej i Polskich Wojsk Obrony Terytorialnej, kanadyjscy żołnierze z Grupy Bojowej eFP Łotwa oraz brytyjscy, chorwaccy i rumuńscy sojusznicy z Grupy Bojowej eFP Polska uczestniczyli w wielonarodowym rajdzie Spur 15-27 kwietnia 2023 Bemowo Piskie, Polska, cz.

Spur Ride jest tradycją kawalerii w armii amerykańskiej od jej początków. Ta wyjątkowa tradycja obejmowała żołnierzy z różnych krajów, którzy sprawdzali wytrzymałość fizyczną i psychiczną oddziałów kawalerii, co pomogło stworzyć trwałe więzi, podczas gdy członkowie międzynarodowej drużyny pracowali razem, aby zdobyć srebrne ostrogi i indoktrynować ich w Zakonie Ostrogów.

„Spur Ride to prawo przejścia, które łączy nas z naszą przeszłością” – powiedział porucznik. US Army pułkownik James Ray, dowódca Grupy Bojowej NATO eFP Polska i dowódca 1-9 CAV, 2 ABCT, 1 CD. „To intensywna szansa rozwoju zarówno dla żołnierzy, jak i dowódców, dająca całemu zespołowi możliwość wspólnej pracy i przezwyciężania przeciwności losu jako spójna siła”.

Jazda na ostrogach sięga czasów, kiedy młodym żołnierzom i mniej doświadczonym jeźdźcom nie wolno było mieć ostróg z obawy przed ich niewłaściwym użyciem i zranieniem wierzchowca. Jeźdźcy zdobywali ostrogi, zdobywając doświadczenie i demonstrując swoje umiejętności jako kawalerzyści.

„Mieliśmy niepowtarzalną okazję zaangażować naszych sojuszników z NATO w tę szybką jazdę”, powiedział 1. sierż. Trevor A. Denny, żołnierz piechoty i pierwszy sierżant firmy Charlie przydzielony do 1-9 CAV, 2 ABCT, 1 CD. „To jasno pokazało, że działamy tutaj jako jedna grupa bojowa, współpracując ramię w ramię z naszymi sojusznikami”.

Brytyjscy żołnierze przydzieleni do Royal Lancers Aliwal Troop zostali zaproszeni do udziału w eFP Battle Group Poland Spur Ride.

READ  Polityka fiskalna Polski może utrudnić okiełznanie inflacji – uważa Litwiniuk, członek Rady Polityki Pieniężnej

„Bycie częścią tej Spur Ride było prawdziwym zaszczytem, ​​dało naszym żołnierzom możliwość poznania sposobu działania amerykańskiej kawalerii i innych krajów partnerskich” — powiedział brytyjski major Ed Faulkner, dowódca brytyjskich Royal Lancers. Aliwal Troop, eFP Battle Grupa Polska. „Dało nam to również szansę zaprezentowania własnych umiejętności i sprawności, ale ostatecznie to wydarzenie uczyniło nas bardziej zintegrowaną i spójną siłą, gotową do walki ramię w ramię”.

Żołnierze eFP Battle Group Poland wszystkich stopni i specjalności zawodowych z Kanady, Chorwacji, Polski, Rumunii i Wielkiej Brytanii zostali zaproszeni do udziału w Spur Ride wraz z żołnierzami USA.
„Specjalizacja pracy nie ma znaczenia, stopień nie ma znaczenia” – powiedział sierżant major armii amerykańskiej Kenneth Dyer, starszy sierżant piechoty i operacyjny przydzielony do 1-9 CAV, 2 ABCT, 1 CD. „Wszyscy przechodzą przez to samo i wszyscy muszą spełniać ten sam standard”.

Dla wielu Spur Ride pokazało, jak żołnierze sojuszu NATO z wielu krajów szkolą się i służą jako zjednoczony komponent wojskowy, potężny pokaz współpracy i solidarności.

„Wspaniale było widzieć, jak nasi żołnierze z całego Sojuszu spotykają się, aby wykonać każde zadanie, wzmacniając się nawzajem i udowadniając, że razem jesteśmy silniejsi podczas tak wymagającego fizycznie i psychicznie wydarzenia” — powiedział Denny.

Żołnierze, którzy brali udział w Spur Ride, przeszli wiele wydarzeń, takich jak 20-milowy marsz, różne zadania wojowników i ćwiczenia, które sprawdzały nie tylko ich indywidualną wytrzymałość, siłę i wytrzymałość, ale także umiejętności zespołowe.

„Przechodzimy przez to razem, razem cierpimy i razem się rozwijamy” – powiedział Dyer. „Robienie trudnych rzeczy z dobrymi ludźmi jest jednym z największych przywilejów żołnierza i dlatego ta tradycja jest tak ważna”.

Chociaż Spur Ride stanowiło dla każdego inne wyzwanie, zbliżyło wszystkich i pozostawiło niezatarte wrażenie.

„Praca z naszymi sojusznikami była wyjątkowym doświadczeniem”, powiedział US Army Pfc. Falecia Long, medyk bojowy i plutonowy, przydzielony 1-9 CAV, 2 ABCT, 1 CD. „Wszyscy chcieliśmy wnieść swój wkład i pracować razem jako zespół, aby stawić czoła wyzwaniom, przed którymi wspólnie stawaliśmy”.

Wydarzenia specjalne, takie jak Spur Ride, dają żołnierzom sojuszu NATO możliwość trenowania i doświadczania uświęconych tradycją tradycji innego kraju, co dodatkowo ilustruje jedność i spójność Grupy Bojowej.

„To naprawdę przypomniało mi, że jesteśmy razem silniejsi i że nasze narody mają wspólne poczucie celu, profesjonalizm i dążenie do sukcesu” – powiedział Faulkner.

Silne więzi jedności i spójności zdobywa się poprzez zbiorową walkę. Wspólne pokonywanie przeciwności losu wzmacnia nie tylko jednostkę, ale cały zespół.

„Nie ma lepszego sposobu na zbudowanie zespołu niż wspólne cierpienie i ból” – powiedział Dyer. „Wspólna wytrwałość tworzy więź, która wykracza poza narodowość”.

Różnorodność żołnierzy Grupy Bojowej eFP Polska i jej sojuszników wzmacnia i wzmacnia zdolności bojowe w obronie suwerenności sojuszu NATO.

„Widzieć, jak nasi żołnierze ze wszystkich grup bojowych spotykają się, aby ukończyć tak wymagające fizycznie wydarzenie, było niesamowite” – powiedział Denny. „Chociaż pochodzimy z różnych krajów i mówimy różnymi językami, wewnętrzna siła i poświęcenie pokazane przez każdego żołnierza podczas egzekucji były naprawdę inspirujące”.

Spur Ride zademonstrował interoperacyjność poszczególnych żołnierzy, dowództw i dowództw Polskiej Grupy Bojowej eFP oraz partnerów sojuszniczych, którzy brali w niej udział.

„Żołnierze z pięciu różnych krajów stali się drużyną” – powiedział Dyer. „Nie ma znaczenia, czy jesteśmy Polakami, Chorwatami, Rumunami, Kanadyjczykami, Brytyjczykami czy Amerykanami; Żołnierze to żołnierze, a jako żołnierze wszyscy jesteśmy dumni, silni, oddani i gotowi służyć”.

Żołnierze Grupy Bojowej eFP Polska i ich sojusznicy tworzą zbiorową obronę i odstraszanie każdego przeciwnika suwerenności wszystkich narodów w ramach sojuszu NATO.

„Cel eFP Battle Group Poland jest jasny; Jesteśmy tutaj, aby zapewnić naszych polskich sojuszników o naszej determinacji do wspólnej obrony sojuszu i powstrzymania agresji” – powiedział Faulkner. „The Spur Ride przypomniało mi, że chociaż jesteśmy różnymi narodami o różnych historiach i kulturach, stoimy ramię w ramię we wspólnym zaangażowaniu w obronę naszej wolności”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *