Connect with us

Nauka

DVIDS – Aktualności – USO wspiera wojsko USA i NATO na poligonie Bemowo Piskie w Polsce

Published

on

DVIDS – Aktualności – USO wspiera wojsko USA i NATO na poligonie Bemowo Piskie w Polsce

BEMOWO PISKIE, Polska – Amerykańscy żołnierze z 3. Dywizji Piechoty, a także wielonarodowi żołnierze z innych krajów służący na Poligonie Bemowo Piskie (BPTA) będą mogli korzystać z szeregu nowo zmodernizowanych udogodnień dzięki USO.
Pracownicy USO, ochotnicy i personel wojskowy wspierający zaawansowaną Grupę Bojową NATO ds. Wysuniętej Obecności w Polsce byli 28 września w BPTA na ceremonii przecięcia wstęgi i poświęcenia nowo zmodernizowanego obiektu USO.
Odnowiona przestrzeń o powierzchni 5000 stóp kwadratowych wyposażona jest w nowe meble, nowo wybudowane pokoje i różnorodne lokale rozrywkowe, w tym bilard, ping-ponga, stacje telewizyjne i gry, salę komputerową, kino oraz bar z przekąskami i napojami.
Co więcej, ulepszeniom poddano nie tylko wnętrze. Na zewnątrz znajdują się teraz nowo wybudowane werandy ze stołami i krzesłami na świeżym powietrzu, grzejnikami zewnętrznymi i ogrodzonym ogrodem.
Według Toma Blakely’ego, dyrektora obszaru USO na Europę Wschodnią, podczas instalacji wszystko połączyło się w całość dzięki ciężkiej pracy włożonej przez pracowników USO i członków usług z różnych krajów, którzy zgłosili się jako wolontariusze w czasie wolnym.
„Chodzi o pracę zespołową i partnerstwo” – powiedział Blakely. „Do pomocy przyjęliśmy wolontariuszy z Rumunii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i USA”
Blakely wyjaśnił, że jednym z osiągniętych celów było umożliwienie członkom usług nawiązania kontaktu z rodzinami w domu.
„Dostępny jest szybki Internet, a także sala zaprojektowana specjalnie na potrzeby programu czytania USO, w której pracownicy usługi mogą czytać książki swoim dzieciom w domu, a my wyślemy egzemplarz tej książki rodzinie” – powiedział Blakely .
Według sierż. Majorze Phillip McFarland, starszy sierżant operacyjny 2. batalionu 69. pułku pancernego „Batalion Panter”, 2. Zespołu Bojowego Pancernej Brygady, 3. Dywizji Piechoty, obiekty USO naprawdę wiele znaczą dla żołnierzy 3. Dywizji Piechoty.
Daje im to miejsce na dekompresję i utrzymanie komunikacji z przyjaciółmi i rodziną, powiedział.
„Zapewnia to pewien komfort, ale także pozwala żołnierzom pozostać w kontakcie z bliskimi, gdy są poza domem” – powiedział McFarland.

Data wypełnienia: 28.09.2023
Data wysłania: 30.09.2023 02:55
Identyfikator historii: 454767
Lokalizacja: BEMOWO PISKIE, PLWidoki internetowe: 12
Transfery: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *