Connect with us

Świat

Duży skandal w rosyjskim MSZ. Milion dolarów upchnięty w pudełku po wódce przepadł

Published

on

Po wielu miesiącach MSZ w Moskwie potwierdziło doniesienia w rosyjskich mediach, że tego lata w ministerstwie doszło do niezwykle brawurowej kradzieży. Nieznany wcześniej sprawca ukradł banknoty stu dolarowe ze skrzynki po wódce w pokoju księgowym i wepchnął je w ich miejsce. Z niewiedzy złodziej zostawił na pudełku tylko kilkaset dolarów.

Pieniądze pochodziły z Iranu. Dyplomaci irańscy przekazali je Rosjanom jako opłatę za przejazd Rosjanie Działalność konsularna na rzecz Iranu. Zgodnie z praktyką dyplomatyczną w kraju, w którym jeden kraj nie ma ambasady, inne kraje proszone są o pomoc konsularną. Polacy od lat świadczą takie usługi dla Amerykanów w Iranie.

Jednak nie jest typową praktyką dyplomatyczną płacenie za takie usługi gotówką, zwłaszcza w pudełkach po wódce. Iran podlega jednak licznym sankcjom gospodarczym, irańskie banki mają bardzo ograniczone możliwości, więc niewykluczone, że ta forma jest po prostu najłatwiejsza dla Irańczyków.

Policja nie wie, co się stało z pieniędzmi. Nie wiadomo nawet dokładnie, kiedy zostały skradzione. Jedynym podejrzanym w sprawie jest sama księgowa, która miała w swoim pokoju pudełko. Księgowa została aresztowana kilka miesięcy temu, podobnie jak jej partner.

Kobieta twierdzi, że nie ma pojęcia, co się stało z pieniędzmi i przyznaje jedynie, że zbyt długo czekała, zanim przeliczyła pieniądze i wysłała je do kasy ministerstwa. Według rosyjskich mediów kobieta była tak zdesperowana sytuacją, że kiedy dowiedziała się o zmianie banknotów, najpierw próbowała odebrać brakującą kwotę od swoich bliskich, a jeśli to się nie powiodło, próbowała popełnić samobójstwo.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

READ  Wybuch w palestyńskim obozie w południowym Libanie rani około tuzina

(BW; sp)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.