Connect with us

Nauka

„Duża przestrzeń do zacieśnienia więzi katarskich z Polską”

Published

on

Wiceminister spraw zagranicznych Polski ds. dyplomacji gospodarczej Paweł Jabłoński powiedział, że istnieją ogromne możliwości pogłębienia współpracy polsko-katarskiej w wielu dziedzinach, chwaląc ogromny postęp, jaki Katar jest świadkiem w różnych sektorach, zwłaszcza przygotowując się do organizacji Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022.
Jabłoński powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że jego obecna wizyta w Doha na czele delegacji wysokiego szczebla ma na celu omówienie nowych możliwości wspierania i promowania współpracy gospodarczej, inwestycyjnej i turystycznej, a także innych obszarów turystyki. działalności, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i technologii informacyjnej, wyrażając przekonanie, że stosunki między waszym krajem a Katarem będą świadkiem przyszłego rozwoju i wzrostu, który przyniesie korzyści obu krajom.
Powiedział również, że rozmawiał z władzami Kataru o sposobach poprawy współpracy z Katarsko-Polską Radą Biznesu, Qatar Financial Center, Qatar Free Zone Authority, Investment Promotion Agency, Qatar Business Association, Qatar Science and Technology Park oraz Microsoft Qatar. Podkreślił, że jego kraj i Katar pracują wydajniej i że istnieje wiele obszarów współpracy, które można by rozwinąć. (QNA)

READ  Nowe badanie wykazało, że aerozol do nosa zapobiega zakażeniu COVID-19 u zwierząt testowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.