Connect with us

Świat

Duńskie miasto wydało 150 000 dolarów na przenoszenie śmieci z plaży do morza

Published

on

Duńska społeczność zdaje się żyć zgodnie z mottem: „Lepiej dobrze wyglądać niż dobrze się czuć”.

W tym tygodniu gmina Slagelse znalazła się pod ostrzałem krajowy nadawca Danmarks Radio, poinformował, że dwa razy w tygodniu w okresie letnim wydano 150 000 dolarów na usuwanie glonów i plastiku z popularnych desek plażowych – tylko po to, by wyrzucić śmieci kilka stóp do oceanu i wrzucić je z powrotem do wody.

Torkel Gissel Nielsen, profesor na Politechnice Danii, powiedział sieci, że ta praktyka jest „całkowicie idiotyczna”.

„To wcale nie jest pomocna dłoń dla natury” – napisała Katherine Richardson, profesor oceanografii biologicznej na Uniwersytecie w Kopenhadze. e-mail do Vice. „Chodzi o jedno – wygodę dla plażowiczów”.

Gmina Slagelse nie odpowiedziała na e-mail od Vice, ale zastępca burmistrza Villum Christensen bronił metody przed Danmarks Radio, mówiąc, że plażowicze chcą, aby plaża była „czysta i schludna”, jak miejsca wakacyjne w południowej Europie.

Duńska profesor Katherine Richardson pobiła społeczność Slagelse za skupienie się wyłącznie na wizerunku Stillinge Beach.
Obrazy Getty

Christensen powiedział, że pąki papierosów i inne małe kawałki plastiku „w końcu się dostają” [in the sea] w większości w ten czy inny sposób ”.

READ  Zapasy wody w Saint Vincent wyczerpują się, ponieważ wybuchy wulkanów trwają nadal na Saint Vincent i Grenadyny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *