Connect with us

Sport

DTM. Robert Kubica zaczyna wierzyć, że może walczyć o dobry wynik na kilku kolejnych okrążeniach

Published

on

Mogło to być spektakularny sukces Roberta Kubicy, ale awaria bolidu zniweczyła Polaka o bardzo wysokie miejsce w niedzielnym wyścigu serii DTM na niemieckim torze Nürburgring. Najważniejsze jednak, jak powiedział kierowca Orlen Team Art, jest to, że jego zespół wykonał znaczący jakościowy krok w walce o większą rywalizację w tej dziedzinie.

Kwalifikacje do drugiego wyścigu w miniony weekend pokazały już, że coś dobrego wydarzyło się w zespole, który – podobnie jak Kubica – debiutuje w gronie najszybszych samochodów turystycznych.

A to nie wszystko, bo w wyścigu Polak szybko zajął szóste miejsce i niektórzy ze zdziwienia przecierali oczy. Niestety radość skończyła się bardzo szybko, bo Kubica trafił do swojego boksu na ósmym okrążeniu. Jak się okazało, zrobił to z powodu awarii skrzyni biegów i rywalizacja o niego dobiegła końca.

Oczywiście to zakończenie wyścigu nie przynosi chwały krakowskiej drużynie. On sam próbuje powstrzymać nadmierne pochwały, patrząc przede wszystkim na wyniki finansowe.

Ta „jaskółka”, jak można określić usposobienie drużyny Kubicy podczas rundy w Niemczech, wywołała nawet lekki uśmiech na ustach Kubicy. Kształt na torze Nürburgring sprawił, że nasi zawodnicy przyznają, że jeśli mają konkurencyjny samochód, nie sądzą, że będą się wyróżniać na tle konkurencji.

Problem jest jednak inny. – Faktem jest, że od dwóch, trzech sezonów jeżdżę słabszymi samochodami – mówił Kubica w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Niewykluczone jednak, że według ostatnich wypowiedzi naszego najlepszego kierowcy w Orlen Team Art na zawsze coś się zmieniło.

„Już coś wiemy [od początku sezonu] Było źle: błędy w przygotowaniu auta, brak wiedzy. Musimy zminimalizować błędy i lepiej wykorzystać nasz pakiet. Nie mogę się doczekać kolejnych walk o pozycje, to nowe i fajne doświadczenie ”- cytował Kubica na Twitterze, ekspert motoryzacyjny Mikołaj Sokół.

READ  UE popiera decyzję Polski o podjęciu - oficjalnie - sportu białoruskiej atletki Timanowskiej

W klasyfikacji generalnej serii DTM Kubica zajmuje 15. miejsce z jednym punktem. Po 12 z 18 wyścigów prowadzi Szwajcar Nico Mueller (242 punkty).

sztuka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *