Druga w kolejności Walia przegrywa z Polską w Lidze Narodów

Wydany w:

Wrocław (Polska) (AFP) – Walia rozgrzewała się do kluczowego barażu eliminacji do Mistrzostw Świata w ten weekend, kiedy w środę przegrała 2:1 z drugoligową Polską w Lidze Narodów UEFA.

Drużyna Roberta Page’a spotka się w niedzielę w Cardiff ze zwycięzcami półfinałów play-off pomiędzy Ukrainą i Szkocją, aby zdecydować, kto weźmie udział w ostatnim europejskim meczu kwalifikacyjnym na tegorocznym mundialu w Katarze, a ich kluczowi zawodnicy odpoczęli przed meczem Wrocław. wynik.

Pomijając Garetha Bale’a, Daniel James z Leeds United był jedynym graczem, który wystartował w Walii, który również brał udział w wygranym 2:1 meczu z Austrią w półfinale baraży Pucharu Świata w marcu na początku stał jedenaście.

Jonny Williams ze Swindon Town zapewnił Walii prowadzenie na początku drugiej połowy meczu Ligi Narodów A, grupy 4, ale polski kapitan Robert Lewandowski walczył o zdobycie trzech punktów.

Dwóch rezerwowych strzeliło swoje gole, z młodzieńcem Jakubem Kamińskim, który w przyszłym sezonie dołączy do niemieckiej Bundesligi Wolfsburg z Lecha Poznań, wyrównał w 72. minucie.

Zastępca Karola Świderskiego, który swoją klubową piłkę gra w MLS, uderzył zwycięzcę Polski na pięć minut przed końcem.

Belgia i Holandia uzupełniają Grupę 4 i obie strony spotykają się w piątek w Brukseli.

Po dogrywce 8 czerwca Walia gości Belgię, a trzy dni później Holandię.

Środowy mecz był pierwszym w historii rewanżem Ligi Narodów, wygranym przez Francję w zeszłym roku.

Akcja trwa w czwartek, kiedy Hiszpania gości Portugalię w wyjątkowym meczu w Sewilli.

READ  Według ONZ od rozpoczęcia inwazji z Ukrainy uciekło ponad 3 miliony uchodźców