Double-double Ivicy Zubaca prowadzi Chorwację przed Polską / Aktualności

Ivica Zubac prowadzi Chorwację obok Polski z double-double w otwierającym przed kwalifikacjami EuroBasket 2025.

To Reprezentacja Chorwacji (1-0) pokonał Polskę (0-1) w prekwalifikacjach do EuroBasket 2025.

Ivica Zubac

Pozycja: C
Wiek: 25
Wzrost: 216cm
Waga: 108kg
Miejsce urodzenia: Mostar, Bośnia i Hercegowina

W meczu w Warszawie Chorwaci zostali pokonani Reprezentacja Polski w zaciętej walce z końcowym wynikiem 72-69 (11-15, 10-16, 28-16, 23-22).

Po pierwszej połowie Chorwaci tracili 10 punktów (21:31), ale podopieczni trenera Damira Mulaomerovicia wygrali trzecią kwartę 28:16 i zwyciężyli przed decydującą dwupunktową przewagą (49:47). ćwierć meczu.

Na 20 sekund przed końcem Michał Sokołowski miał szansę na wyrównanie w ostatniej kwarcie (69:72), ale nie trafił w rzut za 3 punkty. Chorwacja odniosła pierwsze zwycięstwo w grupie E drugiej rundy eliminacji EuroBasket 2025.

Chorwacją kierował Ivica Zubacktóry miał 19 punktów (8/11 2PT, 3/5 Ft), 10 zbiórek, 2 bloki i 1 asystę w 30 minut.

Polska drużyna nie została uratowana Mateusz Ponitkaktórzy postawili na dobry występ osobisty, kończąc z 26 punktami (6/10 2PTS, 3/5 3PT, 5/6 FT), 6 zbiórkami i 6 asystami w 30 minut.

Chorwacja: Ivica Zubac 19 (10 REB), Bojan Bogdanovic 16 (8 REB), Mario Hezonja 10.

Polska: Mateusz Ponitka 26 (6 REB, 6 AST), AJ Slaughter 16, Aleksander Balcerowski 11.

READ  Pogoda na Boże Narodzenie. IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Spadek temperatury w sobotę