Connect with us

technologia

Doceniona przez krytyków gra Dragon’s Dogma 2 wylądowała „w większości negatywnie” na Steamie po tym, jak została zniszczona przez graczy w związku z mikrotransakcjami

Published

on

Doceniona przez krytyków gra Dragon’s Dogma 2 wylądowała „w większości negatywnie” na Steamie po tym, jak została zniszczona przez graczy w związku z mikrotransakcjami

Gra Dragon’s Dogma 2 ma dziś premierę na komputerach PC i konsolach, ale pomimo szerokiego uznania krytyków, gdy recenzje ukazały się na początku tygodnia, gracze na platformie Steam zaczęli bombardować wysokiej klasy grę RPG firmy Capcom recenzjami po pojawieniu się nagłych i zagmatwanych mikrotransakcji. Nie uwzględniono ich w informacji prasowej gry, a gracze są tak podekscytowani, że gra ma obecnie na Steamie ocenę „W większości negatywną” na podstawie ponad 11 000 recenzji.

Według strony Steam gry, obecnie dostępnych jest 21 elementów DLC do Dragon’s Dogma 2, których ceny w Wielkiej Brytanii wahają się od 89 pensów do 4,45 funtów. Należą do nich różne przedmioty, takie jak Wakestones, które możesz przywrócić z martwych, Rift Crystals, których możesz użyć, aby zatrudnić dodatkowych farmerów, aby dołączyli do twojej drużyny, oraz Port Crystal, który (tylko w połączeniu z Ferrystone jest przedmiotem których nie można kupić). Płacenie prawdziwymi pieniędzmi) można wykorzystać między innymi do szybkiej podróży, prowizorycznego klucza do więzienia i sprzętu kempingowego. Możesz także zapłacić 1,70 funta za edytor postaci o nazwie Art Of Metamorphosis, który z pewnością nie wygląda ani nie brzmi dobrze wyrwany z kontekstu.

Od tego czasu Capcom podkreślił w jednym Aktualności graczom Steam, że wiele elementów DLC „jest dostępnych w grze lub jako płatne elementy DLC”, w tym wspomniany edytor postaci. Wymieniają także Kamienie Wakestone, Kryształy Szczeliny, Kryształ Portu, Klucz do więzienia i inne jako przedmioty, które można również zdobyć w grze bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Rozumiem, dlaczego gracze są tym oburzeni. O obecności mikrotransakcji prawie nie informowano w okresie poprzedzającym premierę gry, a biorąc pod uwagę, jak duży sprzeciw wywołała firma Capcom ogłosiła swoją podstawową cenę na poziomie 60 GBP/70 USD, zrozumiałe jest, dlaczego myśl o potencjalnym zapłaceniu więcej za wszystko. pojawiły się kopie zapasowe graczy.

Trzeba przyznać, że większość „przeważnie negatywnych” recenzji na Steamie wydaje się odpowiadać na fakt, że w ogóle istnieją, bez zastanawiania się, czy faktycznie są one kluczowe dla twoich postępów w grze (dla jasności, nie są).

Jednak bardziej uzasadnioną obawą wspomnianą w innych recenzjach Steam są problemy z wydajnością gry na komputerze PC, o których szczegółowo opisał już nasz redaktor ds. sprzętu, James. „Dragon’s Dogma 2 wymaga sporo sprzętu, aby zapewnić niezmiennie płynne działanie” – napisał na początku tego tygodnia i nawet nie rozważa grania w nią na Steam Deck.

W tej samej wiadomości skierowanej do graczy firma Capcom przyznała, że ​​Dragon’s Dogma 2 ma problemy z wydajnością i oświadczyła, że ​​„szczerze przeprasza za wszelkie niedogodności”. „Badają/naprawiają krytyczne problemy, takie jak awarie i zawieszanie się” i szukają sposobów na poprawę problemów z liczbą klatek na sekundę w grze:

„Każdej postaci przypisuje się dużą część wykorzystania procesora i obliczany jest wpływ jej fizycznej obecności w różnych obszarach. W niektórych sytuacjach, gdy jednocześnie pojawia się wiele znaków, użycie procesora może być bardzo duże i wpływać na liczbę klatek na sekundę. Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach ustawienia zmniejszające obciążenie GPU mogą obecnie mieć ograniczony skutek; szukamy jednak sposobów na poprawę wydajności w przyszłości.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *