Connect with us

Zabawa

Dlaczego West Side Story jest poświęcony ojcu Stevena Spielberga

Published

on

West Side Story to pierwszy musical Stevena Spielberga w jego znakomitej karierze i był dla niego bardzo osobisty.

Nowa wersja muzycznego klasyka trafi do kin w ten piątek (10 grudnia) i kończy się prostym hołdem „Dla taty”, gdy zaczynają się napisy końcowe. W rozmowie z Szpieg cyfrowySpielberg wyjaśnił, dlaczego jest poświęcony jego zmarłemu ojcu, Arnoldowi Spielbergowi.

„Mój tata i mama kupili płytę do domu, gdy miałem 10 lat. Mój tata kocha West Side Story, widział kilka jego produkcji. Miał 103 lata, kiedy zmarł, a ja nie skończyłem filmu – wspomina.

„Czasami był na planie, ponieważ był w LA, a my kręciliśmy w Nowym Jorku, a on był na FaceTime na iPadzie. Mógł popatrzeć na ustawienia i zobaczyć niektóre”. Występy i przynieśliśmy iPada do monitora, aby mógł zobaczyć odtwarzanie ”.

Steven Spielberg i jego ojciec Arnold Spielberg w 2012 roku

Magia filmuObrazy Getty

Spielberg kontynuował: „Mój ojciec był naprawdę zainwestowany w West Side Story [but] w tym momencie był już za stary, aby podróżować na plan i był to jedyny plan filmowy, którego nie odwiedził. Jeden jedyny.

„Przyjechał do Polski na Lista Schindlera, po to przyjechał do Anglii Indiana Jones Filmy, a ja po prostu miałam wrażenie, że tak go kocha, i byłam tak smutna, że ​​nie mógł go zobaczyć, że zadedykowałam mu ten film ”.

West Side Story zdobył uznanie we wczesnych reakcjach na film, co nie było gwarantowane, ponieważ film z 1961 roku był wielokrotnym zdobywcą Oscara i do dziś jest popularny.

Oba filmy to adaptacje musicalu Arthura Laurentsa o tym samym tytule z 1957 roku z muzyką Leonarda Bernsteina i tekstami Stephena Sondheima. Kiedy nadszedł czas, aby zaktualizować historię dla współczesnej publiczności, Spielberg nie napotkał sprzeciwu.

„Osiedle dało nam ogromną swobodę, szczególnie posiadłość Arthura Laurentsa, aby pogłębić postacie i budować bardziej złożone relacje” – powiedział.

„[We could] Stworzyć ludzi lepiej dopasowanych do tego pokolenia, być może bardziej niż pokolenia 1957, kiedy to utwór został napisany po raz pierwszy, a muzyka została po raz pierwszy opracowana.

„Tony Kushner naprawdę zanurzył się w tych społeczeństwach i rzeczy naprawdę są prawdą dnia dzisiejszego.

West Side Story trafi do kin 10 grudnia.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na piano.io

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.