Connect with us

Zabawa

Dlaczego West Side Story jest poświęcony ojcu Stevena Spielberga

Published

on

West Side Story to pierwszy musical Stevena Spielberga w jego znakomitej karierze i był dla niego bardzo osobisty.

Nowa wersja muzycznego klasyka trafi do kin w ten piątek (10 grudnia) i kończy się prostym hołdem „Dla taty”, gdy zaczynają się napisy końcowe. W rozmowie z Szpieg cyfrowySpielberg wyjaśnił, dlaczego jest poświęcony jego zmarłemu ojcu, Arnoldowi Spielbergowi.

„Mój tata i mama kupili płytę do domu, gdy miałem 10 lat. Mój tata kocha West Side Story, widział kilka jego produkcji. Miał 103 lata, kiedy zmarł, a ja nie skończyłem filmu – wspomina.

„Czasami był na planie, ponieważ był w LA, a my kręciliśmy w Nowym Jorku, a on był na FaceTime na iPadzie. Mógł popatrzeć na ustawienia i zobaczyć niektóre”. Występy i przynieśliśmy iPada do monitora, aby mógł zobaczyć odtwarzanie ”.

Steven Spielberg i jego ojciec Arnold Spielberg w 2012 roku

Magia filmuObrazy Getty

Spielberg kontynuował: „Mój ojciec był naprawdę zainwestowany w West Side Story [but] w tym momencie był już za stary, aby podróżować na plan i był to jedyny plan filmowy, którego nie odwiedził. Jeden jedyny.

„Przyjechał do Polski na Lista Schindlera, po to przyjechał do Anglii Indiana Jones Filmy, a ja po prostu miałam wrażenie, że tak go kocha, i byłam tak smutna, że ​​nie mógł go zobaczyć, że zadedykowałam mu ten film ”.

West Side Story zdobył uznanie we wczesnych reakcjach na film, co nie było gwarantowane, ponieważ film z 1961 roku był wielokrotnym zdobywcą Oscara i do dziś jest popularny.

Oba filmy to adaptacje musicalu Arthura Laurentsa o tym samym tytule z 1957 roku z muzyką Leonarda Bernsteina i tekstami Stephena Sondheima. Kiedy nadszedł czas, aby zaktualizować historię dla współczesnej publiczności, Spielberg nie napotkał sprzeciwu.

Ariana Debose jako Anita, David Alvarez jako Bernardo, West Side Story 2021

Niko Tavernisepracownie XX wieku

„Osiedle dało nam ogromną swobodę, szczególnie posiadłość Arthura Laurentsa, aby pogłębić postacie i budować bardziej złożone relacje” – powiedział.

READ  Gry Netflix na rynku z sekcją gier wideo na Androida

„[We could] Stworzyć ludzi lepiej dopasowanych do tego pokolenia, być może bardziej niż pokolenia 1957, kiedy to utwór został napisany po raz pierwszy, a muzyka została po raz pierwszy opracowana.

„Tony Kushner naprawdę zanurzył się w tych społeczeństwach i rzeczy naprawdę są prawdą dnia dzisiejszego.

West Side Story trafi do kin 10 grudnia.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na piano.io

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *