Najważniejsze wiadomości

Djokovic prowadzi Serbię do zwycięstwa 2:1 nad Chinami; Świątek Polska w QF-ach

Djokovic prowadzi Serbię do zwycięstwa 2:1 nad Chinami;  Świątek Polska w QF-ach

Novak Djoković

Twoja przeglądarka nie obsługuje dźwięku HTML5

Triumfalny powrót do Perth po dekadzie, Novak Djoković poprowadził Serbię do zwycięstwa 2:1 nad Chinami w Pucharze Narodów.

Djokovic, grający w Australii Zachodniej po raz pierwszy od Pucharu Hopmana w 2013 roku, pokonał Zhanga Zhizhena 6:3, 6:2, a następnie wraz z Olgą Danilovic zapewnił sobie decydujący mecz mieszany 6:4, 1:6, 10. 6 przeciwko Zheng Quinwen i Zhang w meczu grupy E.

Zheng, która w swoim pierwszym meczu United Cup pokonała obecną mistrzynię Wimbledonu Marketę Vondrousovą, wyrównała na 1:1, pokonując Danilovicia 6:4, 6:2.

Przeczytaj także: Carrom zostanie usunięty z cennika Shiv Chhatrapati; bezrobotny mistrz świata nurkuje w desperacji

Djokovic potrzebował zaledwie 74 minut, aby pokonać Zhanga, pokonując trzy z siedmiu break pointów.

„Wspaniale jest wrócić do Perth” – powiedział później Djokovic.

Teraz nie do powstrzymania Każdy Świątek przeciwko Hiszpanii, a Polska zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale United Cup dzięki zwycięstwu 2:1. Numer 1 na świecie nie okazał litości, wygrywając 6:2, 6:1 w grze pojedynczej z Sarą Sorribes Tormo, po czym połączył siły z Hubertem Hurkaczem i przypieczętował remis zwycięstwem 6:0, 6:0 w grze mieszanej w zaledwie 53 minuty. dla siebie.

Hurkacz wpadł w zasadzkę już na początku dnia i przegrał 3:6, 6:3, 6:4 z Alejandro Davidovichem Fokiną. Najwyżej rozstawieni Polacy zakończyli grę w grupie A z doskonałym bilansem 2:0 i czekają na przeciwnika w ćwierćfinale.

READ  Czy CD Projekt RED jest największą firmą w Polsce?

Ta historia pochodzi od zewnętrznych agencji zajmujących się kanałami informacyjnymi. Mid-day nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rzetelność, wiarygodność, niezawodność i aktualność tekstu. Mid-day Management/mid-day.com zastrzega sobie wyłączne prawo do modyfikowania, usuwania lub usuwania (bez powiadomienia) Treści według własnego uznania i z dowolnego powodu