Connect with us

Zabawa

Disney i nie tylko zapewniają bezpieczny dostęp do zabiegów aborcyjnych

Published

on

Ogólny widok na Zamek Kopciuszka w Walt Disney World Resort 3 marca 2022 r. w Lake Buena Vista na Florydzie.

zdjęcie: Arthura Holmesa (Obrazy Getty)

Nawet jeśli wyświetlane tygodnie Dzisiaj jest oficjalne orzeczenie Sądu Najwyższego USA po bezprecedensowym wycieku dokumentów Sądu Najwyższego w maju przewrócić Roe przeciwko. łydka— przełomowa sprawa z 1973 r., w której przyznano konstytucyjnie chroniony dostęp do opieki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego — wywołała wybuch gniewu. W całej branży rozrywkowej studia ogłosiły plany oferowania pomocy pracownikom, którzy potrzebują dostępu do aborcji.

W ślad za wcześniej ujawnionymi dokumentami, a teraz po dzisiejszym orzeczeniu, Netflix, Sony, Comcast, Paramount, Warner Bros, Amazon oraz inne studia i sieci ogłosiły kroki mające na celu wsparcie pracowników, którzy mogą teraz potrzebować podróżować ze swoich stanów rodzinnych, aby zapewnić reprodukcję lekarstwa ze zwrotem kosztów podróży jako Skorzystaj z części planów opieki zdrowotnej w miejscu pracy, jeśli te stany przejdą na zakaz aborcji. Hollywoodzki reporter Zauważa, że ​​plany Netflix obejmują dostęp do 10 000 USD zwrotu kosztów podróży na „leczenie raka, przeszczepy, opiekę potwierdzającą płeć lub aborcję” w okresie ich zatrudnienia, podczas gdy e-mail, który dyrektor generalny Paramount, Bob Bakish, wysłał do pracowników dzisiaj, Plany potwierdzają również otrzymanie planu zdrowotnego do refundacji, jeśli wiadomość e-mail zawiera w części: „Ubezpieczona opieka zdrowotna, taka jak B. Aborcja jest nielegalna w twojej okolicy.”

Do tych studiów dołączyła dziś firma Walt Disney Company, co jest ważnym krokiem w odniesieniu do studiów niedawna wrogość publiczna z gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem w sprawie stanowego ustawodawstwa anty-LGBTQ+. różnorodność informuje, że w wiadomości do pracowników w piątek studio „pozostanie zaangażowane w zapewnianie pracownikom Disneya i członkom rodziny kompleksowego dostępu do wysokiej jakości i niedrogiej opieki”, w tym korzyści związanych z podróżą, aby mogli „mieć przystępne pokrycie na opiekę”. podobny poziom opieki gdzie indziej”, w tym aborcja i inne potrzeby związane ze zdrowiem reprodukcyjnym.

Disney ma znaczące wpływy na Florydzie ze względu na obecność Walt Disney World Resort – jest to jeden z największych pracodawców w stanie – i zamierzał przenieść stamtąd pracowników parkiDział Doświadczeń i Produktów do stanu do 2023 r., przed niedawnym ogłoszeniem odroczenia tego ruchu do 2026 r. Spóźniona reakcja publiczna w sprawie ustawy „Don’t Say Gay” HB 1557 – prawa, które zabrania „uczenia w klasie personelowi szkolnemu lub osobom trzecim o orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej” w niejasno opisany sposób „nieodpowiedni do wieku” – doprowadziło do publicznego i dalej między Disneyem a biurem DeSantis, w tym plany Florida GOP rozebrać Disneya jego specjalne przywileje dystryktu w Reedy Creek Improvement District, gdzie znajduje się Disney World. DeSantis wcześniej podpisało nowe przepisy ograniczające aborcję po 15 tygodniach ustawodawstwa, które wejdzie w życie 1 lipca 2022 r., ale nie określiło jeszcze dalszych ograniczeń dostępu do opieki rządowej po dzisiejszym orzeczeniu.

To dobry i konieczny ruch, że duże firmy z branży rozrywkowej podjęły krok, aby wesprzeć pracowników potrzebujących podstawowych praw do opieki zdrowotnej, ponieważ Sąd Najwyższy stara się odmówić im dostępu do tego, co było podstawowym prawem w Stanach Zjednoczonych dla wielu pokoleń ludzi. nie być związanym z miejscem pracy danej osoby lub jej dostępem do planów opieki zdrowotnej. Chociaż wiele stanów w USA już wspomniało o planach ograniczenia dostępu do aborcji wraz z uchyleniem prawa Roe przeciwko. łydkaorzeczenie to nie oznacza końca dostępu do aborcji w całym kraju – to koniec sprawiedliwego i bezpiecznego dostępu milionów ludzi do ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Ludzie będą niepotrzebnie cierpieć i staną w obliczu zagrażających życiu niebezpieczeństw Roe przeciwko. łydka z którymi nie musieli się mierzyć przed dzisiejszym dniem. ludzie umrąniepotrzebnie z utratą tego, co powinno być podstawowym prawem człowieka.

Jeśli dzisiejsze wiadomości mają na Ciebie wpływ i chciałbyś dowiedzieć się więcej o krokach, które możesz podjąć – w celu wsparcia funduszy aborcyjnych w USA lub jeśli sam szukasz opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego – zapoznaj się z poniższymi linkami.


Chcesz więcej wiadomości na temat io9? Sprawdź, kiedy można się spodziewać najnowszych Cud oraz wojna gwiazd Co dalej z wydaniami DC Universe w filmie i telewizjii wszystko, co musisz o tym wiedzieć dom smoka oraz Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy.

READ  Discovery +, nowa usługa przesyłania strumieniowego dla użytkowników odtwarzaczy, jest już dostępna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.