Connect with us

technologia

Discord upada – The Verge

Published

on

Discord doświadcza powszechnej awarii, która uniemożliwia wielu użytkownikom łączenie się z aplikacją komunikacyjną. Awaria rozpoczęła się około 14:45 czasu wschodniego i uniemożliwia użytkownikom dołączanie do rozmów lub prowadzenie rozmów tekstowych. „Obecnie badamy powszechną awarię interfejsu API i pracujemy nad jak najszybszym jej naprawieniem” — powiedział oficjalne konto Discord na Twitterze.

Discord jest powszechnie używany przez społeczność graczy i obecnie ma 150 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Wydaje się, że ta ostatnia awaria dotyczy większości użytkowników, a powszechne doniesienia o problemach dotyczą nawet łączenia się z usługą. Niektórzy użytkownicy Discord, którzy są aktualnie zalogowani do usługi, mogą nadal korzystać z czatu tekstowego lub brać udział w rozmowach.

W wiadomości w kliencie Discord firma mówi:

Zidentyfikowaliśmy podstawowy problem związany z awarią interfejsu API, ale mamy do czynienia z drugorzędnym problemem w jednym z naszych klastrów baz danych. Cały nasz zespół dyżurny jest online i reaguje na problem.

Discords wysyła wiadomość do użytkownika o przerwie w dostawie.
Obraz: Discord

Discord twierdzi, że teraz ogranicza logowanie „w celu zarządzania obciążeniem ruchem” i że użytkownicy, którzy są obecnie zalogowani, powinni teraz móc z powodzeniem korzystać z usługi. „Powoli będziemy zwiększać limity, aby umożliwić dostęp większej liczbie użytkowników” — mówi Discord.

Discord ostatnio miał krótką awarię w listopadzie Problemy z Google Cloud spowodował problemy z aplikacją komunikacyjną. Ten ostatni przestój będzie dalej określany jako „poważna awaria”. Strona statusu Discordai jasne jest, że usługa została całkowicie przełączona w tryb offline dla większości użytkowników.

niezgoda była po cichu zbuduj własną platformę aplikacji w oparciu o boty w ostatnich latach i planuje wydać nową funkcję wykrywania aplikacji na wiosnę. Boty są ważną częścią doświadczenia Discord, z których korzysta ponad 30 procent serwerów Discord.

Aktualizacja 26 stycznia 15:20 czasu wschodniego: artykuł zaktualizowany o więcej informacji o awariach.

READ  Nintendo ożywia Game & Watch, jeden z najstarszych handheldów z lat 80
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.