Connect with us

Zabawa

Data premiery, godzina, fabuła, obsada, miejsca kręcenia i wszystko, co wiemy o polskiej biografii

Published

on

Data premiery, godzina, fabuła, obsada, miejsca kręcenia i wszystko, co wiemy o polskiej biografii

Netflix jest ustawiony jako host Jasio w czwartek 24 marca 2023 roku. We wrześniu ubiegłego roku polski film biograficzny trafił do kin w swoim kraju, gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje. Ponadto podczas rozdania Polskich Nagród Filmowych, które odbyły się na początku tego miesiąca, Jasio zebrał całą masę trofeów.

Jego pełnometrażowy debiut fabularny w reżyserii Daniela Jaroszka porusza temat „Przyjaźń, która może zmienić życie”.

Według IMDb streszczenie jest następujące:

„Miłość do świata i innych ludzi oraz to, że każdy zasługuje na drugą szansę. Kiedy Patryk otrzymuje go od księdza, Jan Kaczkowski nie ma pojęcia, jak zmieni to jego życie”.

Lista obsady Jasio to między innymi Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Beata Zygarlicka, Grażyna Bulka czy Maria Pakulnis. Datę premiery filmu biograficznego i wstępną godzinę ustalono na czwartek, 24 marca 2023 r., na godzinę 3:00 w serwisie Netflix.


Netflix to jedna z pierwszych polskich premier 2023 roku, Jasiojest wspierany przez kilka doświadczonych osób

W filmie Netfliksa Ogrodnik wciela się w postać księdza Jana „Johnny’ego” Kaczkowskiego, o którym mówi się, że jest „doceniany zarówno przez wierzących, jak i ateistów”. Tymczasem Trojan gra Patryka Galewskiego, człowieka, który dostaje drugą szansę od Kaczkowskiego.

Maria Pakulnis i Piotr Trojan w kadrze z filmu. (Zdjęcie za pośrednictwem IMDb)

Trojan to znany aktor, który zdobył nagrody i sławę za rolę w 25 lat niewinności (2020), reż. Jan Holoubek. Oprócz wyżej wymienionych, w wysoko ocenianym filmie występują także Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta i Joachim Lamża.

W międzyczasie reżyser filmu biograficznego występował w reklamach, zanim zajął się kręceniem filmów. Jaroszek zdobył trzy nagrody KTR (wybitny talent reklamowy) pracując dla Papaya Films.

Jasio został napisany przez Macieja Kraszewskiego, który był scenarzystą popularnych programów telewizyjnych, m.in Daleko czy noszy, Szpital na perypetiachI Daleko od nosa Reanimacja.

Next Film, TVN, Grupa Moderator Film Studio, Warmia Resport, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media i Dawid Podsiadło sfinansowali m.in. dramat biograficzny. Polski Instytut Sztuki Filmowej jest także jednym ze sponsorów. W fabułę zaangażowana była także rodzina pani Jana i fundacja pani Jana Jan Kaczkowski.

READ  Drugi Herr Emhoff odwiedza Auschwitz w ramach walki z antysemityzmem

Gdzie kręcono film?

Zdjęcia kręcone w całości w Polsce, ekipa rozbiła obozy w takich miejscach jak Puck, Sopot i Konstancin-Jeziorna. Podczas gdy Puck i Konstancin-Jeziorna to miasta, Sopot to jedno miasto.

Kilka innych produkcji m.in Kamerdyner (2018), wszystko co kocham (2009) i twoje szczęśliwe gwiazdy (2019), kręcono w Pucku. Tymczasem nadmorski kurort Sopot był głównym miejscem kręcenia filmu Wyspa (2020-2021), Oślepiony przez światła (2018), Tylko mnie kochaj (2006) i czyste złoto (2019), m.in.

Konstancin-Jeziorna, miasto w powiecie piaseczyńskim w województwie mazowieckim, jest usiane muzeami sztuki, centrami handlowymi, muzeami specjalistycznymi i licznymi restauracjami, co czyni go idealnym miejscem do filmowania.

W Konstancinie-Jeziornej przed polskim dramatem ustawiono kamery do sfilmowania Warszawa ’44 (2014), Nie zostawiaj śladów (2021), chłopcy nie płaczą (2000) i haker (2002), m.in.


Jak już wspomniano, podczas 25. Polskich Nagród Filmowych Jasio otrzymał cztery statuetki dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Dawid Ogrodnik), najlepszej aktorki drugoplanowej (Maria Pakulnis), za charakteryzację (Liliana Gałązka) oraz nagrodę publiczności.

Nie zapomnij obejrzeć filmu, gdy pojawi się w serwisie Netflix 24 marca 2023 r. o 3:00.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *