Connect with us

Sport

Darryl Strawberry wspomina Game Days | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Darryl Strawberry wspomina Game Days |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie korespondencyjne / Robert Hayes. Czterokrotny mistrz World Series Darryl Strawberry śmieje się po rozegraniu dziewiątego dołka w The Lake Club w poniedziałek po południu. Pojawił się gościnnie jako część baseballowej wycieczki Youngstown State.

POLSKA – Jeśli spojrzysz na zawodową karierę baseballową Darryla Strawberry’ego, nigdy nie uwierzysz, że rozpoczął grę w wieku 14 lat, długo po tym, jak większość z nich rozpoczęła karierę.

„Zakochałem się w baseballu z powodu Pete’a Rose’a” – wspomina Strawberry. „Pete Rose był moim bohaterem, uwielbiałem to, kim był, a widok go grającego w baseball sprawił, że chciałem grać w baseball.

„Musiałeś nadrobić zaległości, zacząłem powoli, myślę, że wszyscy to robimy, kiedy po raz pierwszy gramy, ale doszło do punktu, w którym musiałem się rozwinąć i wiedzieć, jakim typem gracza mogę być. Bardzo szybko stałem się w tym całkiem dobry, ponieważ widziałem to z perspektywy telewizyjnej i tak nauczyłem się grać.

Była to jedna z wielu historii, które czterokrotny mistrz World Series opowiedział podczas weekendu w Youngstown, który zakończył się pojawieniem się na wycieczce golfowej w baseballu YSU w Lake Club, jednej z największych zbiórek funduszy w tym roku.

Strawberry grał 17 sezonów w głównych ligach i większość swojej kariery spędził w New York Mets. Pracował także w Dodgers and Giants, zanim rozegrał ostatnie sześć sezonów z New York Yankees i pomógł Bronx Bombers zdobyć trio tytułów World Series.

Oczywiście, patrząc wstecz, szczytem jego kariery baseballowej był sezon 1986, który zakończył się zwycięstwem World Series nad Boston Red Sox po tym, jak Bill Buckner popełnił niesławny błąd w obronie pierwszej bazy w szóstym meczu.

„To było niesamowite, ponieważ większość ludzi nie wie, że byłem bardzo młody. Miałem 24 lata, kiedy zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo. Nikt nigdy nie pomyślał, że będziesz tak młody i nikt nie uwierzy, że coś takiego może się powtórzyć” – powiedział Strawberry. „Przegraliśmy z Cubs w ’84, przegraliśmy z Cardinals w ’85, wygraliśmy 98 meczów w tym roku, ale przegraliśmy dywizję. Przychodząc na wiosenne treningi w 1986, wiedząc, że jesteśmy lepszym zespołem i że zamierzamy wyjść i zdominować w tym roku.

READ  Wyłącznie: „To mnie przeraża” – Mark Cavendish o swoich obawach przed rywalizacją z kolegą z drużyny Fabio Jakobsenem

„W naszym zespole to, co w nas kochałem, polega na tym, że nigdy się nie poddaliśmy. Mogliśmy być w grze, ale zawsze wiedzieliśmy, że możemy wrócić i wygrać mecz. To była wielka różnica między 84 a 85 rokiem. Nadszedł ’86 i wiedzieliśmy, że możemy wrócić i wygrać.”

Mets opublikowali w tym sezonie rekord 108-54. Trener pingwinów, Dan Bertolini, przyznaje, że jest trochę młody, by pamiętać drużyny Mets z lat 80., ale doskonale pamięta oglądanie Truskawki podczas swojej kadencji na Bronksie.

„Miałem jeden z najpłynniejszych skrętów, jakie można sobie wyobrazić”, powiedział Bertolini. „Był naprawdę spoiwem w tych (Yankee) zespołach, na początku był to jego talent, a później jego talent plus umiejętności przywódcze, był fantastyczny”.

Strawberry, który założył tradycyjny kapelusz New York Mets w poniedziałkowe popołudnie w Lake Club, z dumą mówi, że rywalizował o obie nowojorskie franczyzy i docenia sukces, jaki odniósł z obydwoma zestawami w prążki.

Uwielbiał wycieczki na stadion Three Rivers i zauważył, jak bardzo lubi uderzać w starą foremkę do ciastek z Pittsburgha. Pete Rose mógł być jego idolem w latach 70., ale na przełomie lat 80. i 90. Strawberry zmierzył się z młodym Barrym Bondsem, kimś, kogo uważa za jednego z najlepszych.

„Mam wspaniałe wspomnienia z grania w Piratów, kiedy doszli do punktu, w którym byli dobrzy, gdy mieli Bondy, Bobby’ego Bonillę i Andy’ego Van Slyke’a. Dali nam szansę w 1990 roku iw tym samym roku wygrali (dywizja).

„To wspomnienia, które zawsze pozostają z tobą w różnych miejscach, w których grasz. Kiedy zobaczyłem Barry’ego Bondsa, zdałem sobie sprawę, że był prawdopodobnie najlepszym graczem, jakiego kiedykolwiek widziałem grającego w baseball w tak młodym wieku. Nadal będzie odnosił duże sukcesy dzięki temu, co osiągnął jako zawodnik i po prostu wiedziałem o tym, kiedy go zobaczyłem, kiedy pojawił się po raz pierwszy.

READ  Podsumowanie wiadomości sportowych: Fani NHL powinni być oburzeni skandalem Blackhawks, mówi Bettman; Fani piłki nożnej z Węgier zablokowali udział w eliminacjach Polski po meczach Wembley i nie tylko

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *