Danielle Collins i Desirae Krawczyk awansują do półfinału gry podwójnej Wimbledonu

Kiedy Danielle Collins przyjechała na Wimbledon, była tenisistką nr 8 w kobiecych grach singlowych na świecie i 7 w kobiecych grach singlowych na Wimbledonie. Po wygraniu pierwszego seta w meczu pierwszej rundy z Marie Bouzkovą (Czechy), Collins przegrała drugi i trzeci set, ponieważ jej singiel na Wimbledonie zakończył się wczesną eliminacją.

Jej czas w najstarszym turnieju tenisowym na świecie nie dobiegł jednak końca, ponieważ Collins i jej amerykańska koleżanka z drużyny Desirae Krawczyk wciąż mogli podążać ścieżką do mistrzostwa Wimbledonu dzięki turniejowi deblowemu kobiet. Collins i Krawczyk zdominowali swoje pierwsze trzy mecze w setach prostych, by awansować do ćwierćfinału, gdzie w środę zmierzyli się z rozstawionymi z numerem 11 Alicją Rosolską (Polska) i Erin Routliffe (Nowa Zelandia).

Collins i Krawczyk pewnie wygrali pierwszego seta 6:1, a drugiego przegrali w zaciętym tie-breaku 7:6 (7:4). Niezrażeni przegraniem seta po raz pierwszy w całym turnieju Collins i Krawczyk odbili się i wygrali trzeciego seta 6:3, decydując o meczu.

Zwycięstwo posyła Collins do półfinału gry podwójnej na Wimbledonie, po raz pierwszy w jej karierze. W piątek Collins i Krawczyk zmierzą się z Belgijką Elise Mertens i Chinką Shuai Zhangiem na pierwszym miejscu w deblu kobiet. Zwycięzca jedzie na mecz o mistrzostwo w niedzielę.