Connect with us

Zabawa

Daniela Elsa: Niedawna kłótnia księcia Harry’ego z rodziną królewską jest ostatnią kroplą dla króla Karola

Published

on

Daniela Elsa: Niedawna kłótnia księcia Harry’ego z rodziną królewską jest ostatnią kroplą dla króla Karola

Mówi się, że ostatni ruch Harry’ego „storpedował” wszelkie szanse na pojednanie z ojcem. Zdjęcie / Getty Images

OPINIA:

Biedny król Karol. Miał bardzo zły tydzień i nie ma to nic wspólnego z tym, że królowa Camilla ograniczyła mu czas na iPadzie, aby mógł przećwiczyć przysięgę koronacyjną, lub dlatego, że po prostu pokazują polowanie na okazje powtarzający się.

Raczej wiele się wydarzyło i to wszystko jest dość kiepskimi wiadomościami dla najnowszego monarchy na świecie.

Po pierwsze, miliony Francuzów postanowiły skierować swoich przodków bez kulotów do organizowania masowych protestów w całym Paryżu, w tym podpalania wszędzie, zmuszając rząd do zezwolenia na wizytę Karola w tym kraju. Zamiast uczczenia jego i Camilli w Wersalu wielkim bankietem na ich cześć, zamiast tego zostali zmuszeni do pozostania w domu w Clarence House i odgrzania resztek cietrzewia z zamrażarki.

Potem pojawiły się wieści o ciągłych bólach głowy, a duchowy spadkobierca pana Ropucha, książę Andrzej, podobno rozważa wydanie decyzji, ponieważ ma zbyt dużo czasu i zakurzone, opuszczone konto bankowe, które chce wypełnić.

Być może najbardziej stresującą rzeczą na talerzu Charlesa, oprócz całej tej cietrzewia, jest jednak jego syn, książę Harry, książę Sussex, który w tym tygodniu zdecydował się na wstrząsający powrót do Wielkiej Brytanii.

Harry wrócił do Londynu wcześnie w poniedziałek na pierwszy dzień sprawy sądowej, którą wraz z sześcioma innymi osobami prowadzi przeciwko sprawie sądowej Codzienna pocztafirmie macierzystej za rzekome włamanie do telefonu (odrzucają roszczenia).

Książę Harry, książę Sussex przybywa do Royal Courts of Justice 28 marca 2023 r. W Londynie w Anglii. Zdjęcie / Getty Images

Nikt nie spodziewał się, że książę Sussex odbędzie 8500-kilometrową podróż na wstępne przesłuchanie i po prostu będzie siedział i patrzył, jak nie zeznaje i mógł z łatwością oglądać całość za pośrednictwem prywatnego strumienia w domu.

Ale nie, Harry miał rację, wchodząc do Sądu Najwyższego w ponurym garniturze i wyglądając na szczęśliwego, że ma szansę postawić buta na Fleet Street (w zeznaniu podatkowym miał tylko zdobywać punkty i wymieniać wyrównanie rachunków jako jego główne zawody).

Jednak to, co naprawdę przybrało zły obrót dla Karola, to nie tylko odkrycie, że jego syn zdecydował się uderzyć na własny teren, ale także to, że jego syn zademonstrował, że nie chce marnować okazji do uderzenia w rodzinę królewską (i dokładnie w dniu, w którym Jego Królewska Mość miał zaimponować narodowi miłośników gauloisów i uraczyć Brigit Macron swoim najbardziej czarującym bełkotem).

READ  Żydowski siłacz, który prawdopodobnie zainspirował twórców Supermana

W zeznaniu zawartym w protokole sądowym książę zarzucił, że „instytucja niewątpliwie przez długi czas ukrywała przede mną informacje o włamaniu do telefonu”.

W innym miejscu powiedział, że „był uwarunkowany do zaakceptowania… polityka polegała na tym, aby nigdy nie narzekać, nigdy się nie tłumaczyć”.

Harry mógł wytoczyć proces przeciwko wydawcy, nie stawiając pałacu pod pręgierzem po raz 87. Zdjęcie / AP

Wiem wiem. Byliśmy tu już tyle razy — Harry znów zasmarkał Pałac Buckingham (o co tu chodzi z przewidywalnością? Meghan nosi Bottega Veneta za 12 000 dolarów, by uderzyć bezdomnych? Oprah wyskakuje z ekipą filmową na wyciągnięcie ręki? W jakiś sposób cudem zostają odcięci, by nakarmić biednych?).

Tym razem inna jest reakcja Charlesa.

Niemal natychmiast po tym, jak wiadomość o powrocie Harry’ego do Londynu pojawiła się na Twitterze, poinformował o tym portal telegraf że Jego Wysokość był „zbyt zajęty”, aby zobaczyć się z synem, co było dość trudne do przełknięcia, biorąc pod uwagę odwołanie przez Francuza w ostatniej chwili.

Teraz przyjaciel 74-latka ujawnił, że decyzja Aitcha o zaangażowaniu rodziny w jego batalię prawną (tylko jedna z serii batalii sądowych, które obecnie toczy) – co brzmi bardzo podobnie – była ostatnią kroplą Jego Wysokość.

Brytyjski książę Harry przybywa do Royal Courts of Justice w Londynie w poniedziałek 27 marca 2023 r. Zdjęcie / AP

Kumpel w rozmowie z Codzienna Bestia Tom Sykes powiedział: „Harry storpedował wszystkie pozostałe mosty tym stwierdzeniem. Do koronacji zostało tylko sześć tygodni, a to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje Karol.

O widocznej niechęci króla do znalezienia nawet najmniejszej części okna, aby zobaczyć syna, przyjaciel powiedział Sykesowi: „Pewność siebie zniknęła i myślę, że stało się to całkiem oczywiste, gdy król odmówił spotkania się z nim”.

Charles nie jest jedyną osobą, która wydaje się całkowicie niezainteresowana spędzaniem czasu z najmniej produktywnymi pracownikami Spotify.

Jego starszy brat, książę William, świeżo po bardzo udanej podróży do Polski w celu wsparcia działań wojennych na Ukrainie, był podobno „poza miastem” podczas wakacji szkolnych, co wydaje się być grzecznym eufemizmem dla „po trupach”.

Książę William, książę Walii, pozuje do zdjęć po rozmowie z młodymi ukraińskimi uchodźcami w Hali Koszyki Food Hall w Polsce. Zdjęcie / Getty Images

(Gdzie jest „poza miastem”, pytasz? Cóż, on, jego żona Kate, księżna Walii i troje ich dzieci mogliby się zabawić w ich wiejskiej posiadłości w Norfolk, dopasowując kalosze Hunter. Potem jest narciarska Francja, która do czego mają słabość, albo malutka wysepka niedaleko Kornwalii, której właścicielem jest jego ojciec, albo może załapią się trochę na południu Francji, gdzie w zeszłym roku pojechali na ślub brata… Książęta też mają problemy wiesz.)

Ale wracając do Williama, który według tego przyjaciela Charlesa jest „ponad tym”.

Powód?

„Gdyby chodziło o jego zemstę z nim Poczta, to byłaby jedna rzecz. Ale Harry nadal robi wszystko, co w jego mocy, aby zawstydzić rodzinę. Jak możesz mieć związek z kimś, kto to robi?”

Czy William nadal będzie nieobecny na e-maile swojego brata, nawet jeśli siedzi dobrą lub siedem ławek przed Harrym w Opactwie Westminsterskim? Zdjęcie / Getty Images

I to mogło być najważniejsze w tym wszystkim – Harry nie musiał w najmniejszym stopniu angażować pałacu ani swoich krewnych w tę rozprawę sądową.

Można to zrobić, jeśli czujesz się trochę hojny, że trochę, trochę, może musiał zrobić kilka ujęć rodzinie królewskiej w serialu i pamiętniku Netflix jego i Meghan część zapasowa aby ich płatnicy byli zadowoleni.

Bądźmy tutaj szczerzy. Te gigantyczne firmy rozrywkowe mają akcjonariuszy, przed którymi muszą się zgłaszać, i zarządy, których muszą przestrzegać. Po prostu wylali miliony na członków rodziny królewskiej bez portfeli, żeby mogli zdobyć plotki, brudy, herbatę, jakkolwiek chcesz to nazwać. Chcieli soczystych smakołyków, które zachęciłyby widzów do klikania, subskrybowania i kupowania.

Ale ta sprawa sądowa to zupełnie inny kocioł ryb złowionych na żyłkę. Harry mógł wytoczyć proces przeciwko wydawcy, nie stawiając pałacu pod pręgierzem po raz 87.

Książę Harry wyemigrował do Kalifornii z Meghan Markle w 2020 roku. Zdjęcie/Getty Images

Kto by pomyślał po ponad dwóch latach głośnego recytowania przed całym światem różnych grzechów swojej rodziny; Po około 40 godzinach wizyt w mediach i całej książce Harry nadal będzie badał głębię swojego gniewu i goryczy wobec swojej rodziny.

READ  Zespół jazzowy na żywo zachęca ludzi do Celebration Pointe

(Musiałby być ludzkim odpowiednikiem Rowu Mariańskiego, jeśli chodzi o jego nierozwiązane urazy i ból.)

Tak, rodzina królewska mogła go zawieść, zwłaszcza jako pogrążone w żałobie dziecko, ale on też ich zawodzi od wieków.

Jak na ironię, nie udaje mu się chronić jej prywatności, na co właśnie narzeka w sądzie, ujawniając intymne rozmowy, a nawet wiadomości tekstowe część zapasowa (W tym tygodniu w swoim oświadczeniu wymienił również byłą dziewczynę. Ciekawe, czy poprosił ją o pozwolenie, zanim ujawnił światu jej informacje?).

I nie być tam, gdzie czasy są trudne.

W lutym i marcu 2021 roku 99-letni książę Filip przebywał w szpitalu i wydawało się oczywiste, że tym razem nie zainscenizuje swojego zwykłego powrotu do polotu, rozmachu i zwykłego rasizmu. Czy przy wciąż obowiązujących ograniczeniach Covid Harry poleciał do domu, aby zobaczyć wyraźnie wychodzącego dziadka? NIE. Zamiast tego on i Meghan kontynuowali brutalny wywiad z Oprah Winfrey.

Czy Harry zdecydował w następnym roku, że powinien zatrzymać się na trochę czasu z babcią, która według biografa Gylesa Brandretha walczyła z rakiem kości?

Nie

I to może być najważniejsza kwestia w tym wszystkim – Harry nie musiał w najmniejszym stopniu angażować pałacu ani swoich krewnych w tę rozprawę sądową. Zdjęcie / Getty Images

Wszystko, co Sussexowie zrobili, to zaplanowali 24-godzinną wizytę w drodze do Hagi na Invictus Games, tylko po to, by usiąść do wywiadu telewizyjnego i porozmawiać o tej prywatnej wizycie.

Czy więc Karol będzie „zbyt zajęty”, by zobaczyć się z synem i synową, kiedy za sześć tygodni wrócą do Londynu na jego koronację? Czy William nadal będzie nieobecny na e-maile swojego brata, nawet jeśli siedzi dobrą lub siedem ławek przed Harrym w Opactwie Westminsterskim? A w ilu wywiadach na amerykańskie śniadanie mogliby zmieścić się Harry i Meghan?

Jedyną pewnością w tym wszystkim jest to, że będzie to obowiązkowa pozycja w telewizji – i hej, nie musisz nawet mieć subskrypcji Netflix, aby się dostroić.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *