Nauka

Cztery drużyny z regionu rywalizują w Światowym Turnieju Odysei Umysłu.

31 maja — Cztery zespoły z tego obszaru udały się w zeszłym tygodniu na Uniwersytet Stanowy Michigan w East Lansing w stanie Michigan, aby wziąć udział w światowych finałach Odysei Umysłu.

Zespoły Odysei Umysłu mają za zadanie rozwiązać wybrany przez siebie predefiniowany problem. Zespoły są podzielone na trzy dywizje, ze szkołami podstawowymi w dywizji pierwszej, gimnazjami w dywizji drugiej i liceami w dywizji trzeciej. Podczas zawodów zespoły mają również za zadanie rozwiązać spontaniczny problem.

Kiedy szkoła po raz pierwszy brała udział w mistrzostwach świata, drużyna Oxford Academy Middle School zajęła 23. miejsce w najbardziej dramatycznym problemie wszechczasów!!! Konkurs II ligi. Gimnazjum Golding zajęło 30. miejsce w tym samym problemie i dywizji. Drużyna z Polski zajęła pierwsze miejsce, drużyna z Singapuru zajęła drugie miejsce, a drużyna z Pensylwanii zajęła trzecie miejsce w dywizji.

Zespół z Cobleskill-Richmondville High School zajął 15. miejsce w najbardziej dramatycznym problemie wszechczasów!!! Konkurs III ligi. Drużyny z Północnej Karoliny i Georgii zremisowały o pierwsze miejsce, a następnie zespół z Polski i zespół z Fairport.

Drużyna Sherburne Earlville Elementary School zajęła 15. miejsce w kategorii Classics… The Walls of Troy Division I. Drużyny z Florydy zajęły pierwsze i drugie miejsce, podczas gdy drużyny z Polski i Kalifornii zremisowały na trzecim miejscu.

READ  Światowe Forum Ekonomiczne wyśmiewane za porównanie ZMIANY KLIMATU NA WENUSIE z tym na Ziemi - RT World News