Czeska nastolatka Linda Fruhvirtova zdobywa swój pierwszy tytuł WTA Tour, pokonując Magdę Linette z Polski

Fruhvirtova wygrała swój pierwszy finał poziomu WTA Tour (Twitter/chennaiopenwta)

Czeska nastolatka Linda Fruhvirtova wygrała pięć ostatnich meczów decydującego seta, aby zdobyć swój pierwszy tytuł singlowy WTA Tour, pokonując Magdę Linette z Polski w trzech setach, aby zakończyć swój przełomowy tydzień tutaj w niedzielę.
17-letnia Fruhvirtova pokonała w finale numer 3 rozstawionej Linette 4-6, 6-3, 6-4, zdobywając swoją pierwszą koronę na trasie.

Fruhvirtova przegrała 4-1 w trzecim secie, zanim zdobyła pięć ostatnich meczów.

Podobne wiadomości

Kanada awansuje do ćwierćfinału Pucharu Davisa, gdy Chorwacja zwiększa nadzieje na przegraną Murraya w deblu, podczas gdy Wielka Brytania odpadła

Kanada awansuje do ćwierćfinału Pucharu Davisa, gdy Chorwacja ma nadzieję; Murray przegrywa podwójnie, gdy Wielka Brytania została wyeliminowana

Para Davis Cup Saketh-Yuki przegrywa debel, gdy Norwegia wygrywa 3-0

Puchar Davisa: Para Saketh-Yuki przegrywa debel, gdy Norwegia wygrywa 3-0

Fruhvirtovej zajęło dwie i pół godziny zwycięstwo nad Linette, dwukrotnym tytułem singli na trasie. Nastolatek pomścił stratę Linette na ich jedynym poprzednim spotkaniu w Cleveland w zeszłym roku.

W wieku 17 lat i 141 dni Fruhvirtova jest najmłodszym w historii zwycięzcą sezonu WTA Tour. Jest najmłodszą mistrzynią singli na trasie, odkąd Coco Gauff wygrała w zeszłym roku Parmę w wieku 17 lat i 70 dni.

Niedzielny mecz był odważnym zwycięstwem dla Fruhvirtovej, która zamieniła połowę ze swoich sześciu breakpointów i uratowała siedem z dziewięciu, z którymi zmierzyła się w finale, wynika z raportu zamieszczonego na stronie internetowej WTA Tour.

Linette była liderem na początku, kiedy przełamała 5-4 w pierwszym secie ze zwycięzcą forhendu po dropowym strzale. Następnie pobiegła z tą sposobnością, trzymając serw na zagrywce, aby objąć ustalone prowadzenie.

Fruhvirtova odwróciła mecz i zapewniła sobie pierwszą przerwę dnia, prowadząc w drugim secie 5:3. Wyrównała mecz konsolidując się w kolejnym meczu i kończąc seta, w którym nigdy nie miała break pointu.

Zwycięski forhend dał Linette pierwszą przerwę w decydującej sytuacji na prowadzenie 3-1 i po trzymaniu 4-1, Polak wydawał się rządzić. Jednak Fruhvirtova użyła potężnych ciosów, aby wycofać serwis 4-3, a czeska nastolatka poszła do przodu z przerwą na 5-4 z doskonałym powrotem, jak głosi raport.

READ  Matty Cash już nauczył się hymnu Polski od YOUTUBE, gdy gwiazda Aston Villi przygotowuje się do debiutu po przeprowadzce

Fruhvirtova nigdy nie zrezygnowała z tej przewagi, zamieniając swój pierwszy punkt w mistrzostwach na swój pierwszy tytuł w następnym meczu.