Connect with us

technologia

Co to jest „niecertyfikowane” urządzenie z Androidem?

Published

on

Google nie dezaktywuje już Wiadomości Google dla „niecertyfikowanych” urządzeń z Androidem 31 marca. Ta zmiana nie powinna dotknąć większości z was, ale nasuwa pytanie: co dokładnie jest „niecertyfikowane” urządzenie z Androidem i jak się upewnić, że go nie używasz?

Co to znaczy, że urządzenie z Androidem „nie ma certyfikatu”

Urządzenia niecertyfikowane nie przeszły testu zgodności Google z Androidem, aby upewnić się, że spełniają standardy jakości i bezpieczeństwa Google. Niektóre nowsze urządzenia z Androidem tymczasowo nie są certyfikowane przy pierwszym wydaniu, ale zostaną certyfikowane później, po zakończeniu procesu. W innych przypadkach urządzenie bez certyfikatu może oznaczać, że producent nie zgłosił go do certyfikacji Google. albo że się nie udało.

Według Strona pomocy GoogleIstnieje kilka zagrożeń i wad korzystania z niezweryfikowanego urządzenia z Androidem:

  • Urządzenia bez certyfikatu Play Protect mogą nie być bezpieczne.
  • Urządzenia bez certyfikatu Play Protect mogą nie otrzymywać aktualizacji systemu Android ani aktualizacji aplikacji.
  • Aplikacje Google na urządzeniach bez certyfikatu Play Protect nie mają licencji i mogą nie być oryginalnymi Google Apps.
  • Aplikacje i funkcje na urządzeniach, które nie mają certyfikatu Play Protect, mogą nie działać poprawnie.
  • Kopie zapasowe danych na urządzeniach, które nie mają certyfikatu Play Protect, mogą nie zostać zabezpieczone.

Te zagrożenia bezpieczeństwa są powodem, dla którego Google zakazuje Wiadomości Google na telefonach niecertyfikowanych. Bez P.Lay S.Podczas kontroli Google nie może zagwarantować, że kompleksowe szyfrowanie aplikacji jest prawidłowo skonfigurowane, co może narazić Twoje wiadomości i dane osobowe na ryzyko.

To nie znaczy wszystko Niecertyfikowane telefony z Androidem są niebezpieczne. W niektórych przypadkach zrootowanie telefonu lub wprowadzenie innych zmian na poziomie systemu spowoduje unieważnienie certyfikacji urządzenia. Wielu moderów może to obejść i zazwyczaj wprowadza zmiany, jeśli znają ryzyko. Na szczęście możesz cofnąć root i spróbować ponownieZapisz status certyfikacji swojego urządzenia.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest certyfikowany

Jest mało prawdopodobne, aby przeciętna osoba przypadkowo użyła niecertyfikowanego urządzenia z Androidem, zwłaszcza w USA – ale nie jest to niemożliwe. Niektóre niecertyfikowane urządzenia pochodzą od znanych marek, których Google już nie obsługuje. Na przykład nowsze urządzenia Huawei nie mają certyfikatu i nie mogą obecnie ubiegać się o certyfikację w Stanach Zjednoczonych

Możesz potwierdzić, że Twój telefon z Androidem jest certyfikowany w ustawieniach Sklepu Google Play.

  1. Otwórz aplikację Sklep Google Play.
  2. Dotknij ttrzy-podszyty guzik u górylewy róg ekranu.
  3. Wybierać “Ustawienia” z paska bocznego.
  4. Przewiń w dół do “Nad” Sekcja. Pod „Certyfikacja urządzeń” to też powie “Atestowany” lub „Brak certyfikatu”.

Jeśli Twoje urządzenie ma certyfikat, możesz nadal bez problemu korzystać z Wiadomości Google. Jeśli tak się nie stanie, musisz znaleźć nową aplikację do obsługi wiadomości lub urządzenie (albo usunąć urządzenie). Jeśli jednak uważasz, że Twoje urządzenie nie ma nieprawidłowego certyfikatu, upewnij się, że telefon jest włączony Google (długa) lista obsługiwanych urządzeń z systemem Android. Jeśli masz jakiekolwiek rozbieżności, skontaktuj się z Google i producentem urządzenia.

READ  Członek Sił Kosmicznych podobno pominął ocenę, aby zdobyć PS5, ale zamiast tego został obniżony
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *