Connect with us

Świat

Co najmniej 800 Etiopczyków zostało zabitych po obronie Arki Przymierza.

Published

on

Co najmniej 800 osób zginęło w Etiopii, gdy wierni i żołnierze ryzykowali życie, aby chronić to, co tam chrześcijanie nazywają świętą arką przymierza, przed lokalną milicją.

Etiopscy chrześcijanie twierdzą, że arka – drewniana skrzynia zbudowana, aby zachować Dziesięć Przykazań Mojżesza – jest bezpiecznie przechowywana w kaplicy w świętym mieście Axum na północy w regionie Tigray.

Jesienią odbyła się walka między etiopskimi żołnierzami a rebeliantami. Podał Sunday Timesale jest to dopiero teraz zgłaszane.

„Kiedy ludzie usłyszeli strzelaninę, pobiegli do kościoła, aby wesprzeć księży i ​​innych, którzy chronili tam arkę” – powiedział The Times Getu Mak, profesor lokalnego uniwersytetu.

– Z pewnością niektórzy z nich zostali za to zabici.

Niewiele wiadomo o śmiertelnym oblężeniu, ponieważ Tigray jest odcięty od świata, a dziennikarzom uniemożliwiono wejście do regionu.

Diakon mieszkający w Axum powiedział Associated Press, że pomagał liczyć zwłoki, zbierał karty identyfikacyjne ofiar i pomagał przy pochówkach w masowych grobach.

Walka między etiopskimi żołnierzami a buntownikami spowodowała śmierć co najmniej 800 osób.
Walka między etiopskimi żołnierzami a buntownikami spowodowała śmierć co najmniej 800 osób.
AP

Uważa, że ​​około 800 osób zginęło w kościele iw mieście.

„Jeśli atakujesz Axum, atakujesz w szczególności tożsamość prawosławnych Tigrayan, ale także wszystkich etiopskich prawosławnych chrześcijan” – powiedział AP Wolbert Smidt, etnohistor specjalizujący się w tym regionie.

Z przewodami pocztowymi

READ  Koronawirus 11/28 w Polsce - ile jest dziś infekcji? Raport i nowe statystyki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *