Connect with us

Świat

Co najmniej 12 zabitych w 2 osuwiskach w Indonezji

Published

on

JAKARTA, Indonezja – Dwa osunięcia ziemi wywołane obfitymi opadami deszczu i niestabilną glebą zabiły co najmniej 12 osób na Jawie, najbardziej zaludnionej wyspie Indonezji, i opuściły ratowników szukających ocalałych, poinformowali w niedzielę przedstawiciele katastrofy.

Wśród zabitych w osuwiskach ziemi w prowincji Jawa Zachodnia był szef lokalnej agencji pomocy w przypadku katastrof i kapitan armii indonezyjskiej, który pomógł uratować tych, którzy przeżyli pierwsze osuwisko w sobotę po południu. Tego wieczoru uderzyło w nich drugie osunięcie się ziemi.

Osuwiska zniszczyły również most i oddzieliły kilka ulic w wiosce Cihanjuang w zachodniej Jawie. Ratownicy pracowali dobrze do nocy, ale musieli pilnie użyć ciężkich maszyn, aby przesunąć ziemię i dotrzeć do potencjalnych ocalałych.

„Pierwsze osunięcie się ziemi było spowodowane ulewnymi opadami deszczu i niestabilnymi warunkami glebowymi” – powiedział Raditya Jati, rzecznik National Disaster Mitigation Agency. „Kolejne osuwiska miały miejsce, gdy urzędnicy ewakuowali ofiary w rejonie pierwszego osuwiska”.

Kobieta, której rodzina mieszka we wsi, Dameria Sihombing, powiedziała, że ​​jej ojciec, matka, siostrzeniec i siostrzenica byli w domu w wiosce w czasie osuwiska. Wszyscy czterej wciąż zaginęli, powiedziała telefonicznie z Dżakarty, stolicy Indonezji, około 90 mil na północny zachód.

Pierwsza lawina błotna pogrzebała dom rodzinny, powiedziała, a druga, większa niż pierwsza, pogrzebała go jeszcze głębiej. Wielu widzów było też w drodze na drugi slajd.

„Wiele osób przyszło odwiedzić ekipę ratowniczą i nagle nastąpiło drugie osunięcie się ziemi”, powiedziała. „Z drugiej strony było więcej ofiar, ponieważ było znacznie większe niż pierwsze osuwisko. Moja rodzina jest pochowana w domu i do tej pory ich nie znaleziono. “

Pani Sihombing powiedziała, że ​​jej rodzice, oboje po 60, przeprowadzili się do wioski z Bandung, około godziny drogi stąd, po przejściu na emeryturę dwa lata temu.

READ  Koronawirus: śledź codzienny wzrost wskaźnika infekcji

Powiedziała, że ​​wielu ludzi nie było w swoich domach w czasie osuwiska, ponieważ było popołudnie. Ale w domu byli też sąsiedzi jej rodziców – mama i troje dzieci. Nie wiedziała, czy znaleziono ich ciała.

Śmiertelne osuwiska są powszechne w Indonezji Wylesianie i nielegalne wydobycie złota na małą skalę Operacje często przyczyniają się do niestabilnych warunków glebowych.

Prezydent Indonezji Joko Widodo ostrzegł w październiku, że kraj może doświadczyć więcej powodzi i osunięć ziemi niż zwykle z powodu dobrze znanej okresowej pogody Dziewczyna. Pora deszczowa ma potrwać do marca.

„Chcę, żebyśmy wszyscy przygotowali się na możliwe katastrofy hydrometeorologiczne”. – powiedział ówczesny prezydent.

Lokalny oficer katastrofy powiedział, że ratownicy wciąż próbują ustalić, ile osób zaginęło do południa w niedzielę. Osiemnaście osób zostało rannych.

Film przedstawiający tę scenę pokazywał rzekę błota przepuszczaną przez zatłoczoną okolicę, która wydawała się miażdżyć i pokrywać wiele budynków.

Klip wideo ze sceny National Search and Rescue Agency pokazał ratowników pracujących w nocy, podnoszących ciało na noszach i przenoszących je.

Inny pokazał, że koparko-ładowarka podnosi zabłoconą furgonetkę, aby ratownicy mogli dotrzeć do ziemi poniżej. Furgonetka z napisem „Walcz z wirusem” z tyłu.

Pierwsze osunięcie ziemi nawiedziło wioskę kilka godzin po pasażerskim odrzutowcu Sriwijaya Air wpadł do Morza Jawajskiego start z Dżakarty, stolicy Indonezji, w ulewnym deszczu, zabijając wszystkie 62 osoby na pokładzie.

Indonezja, archipelag składający się z 17 500 wysp rozciągających się na równiku, była kiedyś pokryta rozległymi lasami deszczowymi. Ale w ciągu ostatniego półwiecza wiele lasów zostało spalonych i wyciętych, aby zrobić miejsce dla plantacji palm i innych pól uprawnych.

Z 270 milionami mieszkańców Indonezja jest czwartym co do wielkości krajem na świecie, a najbardziej zaludniona wyspa Jawa liczy ponad 140 milionów ludzi.

READ  Z torbą przyciśniętą do podłogi nad głową. Ujawniono szokujące wideo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *