Clippers News: Ivica Zubac prowadzi Chorwację do powrotu i zwycięstwa nad Polską

Pod koniec czerwca to Maszynki do strzyżenia LA oraz Ivica Zubac zgodził się na trzyletnie przedłużenie o 32,8 miliona dolarów Centrum pozostanie w Los Angeles na sezon 2024-25. To nagrodziło Zubaca za ulepszenia, które wprowadził jako gracz w czasie swojej pracy w drużynie, ale także zaszczepiło w nim zaufanie do dalszego rozwoju swojej gry.

W czwartkowy wieczór podczas przedkwalifikacyjnych turniejów FIBA ​​EuroBasket 2025 w Warszawie Zubac pokazał część meczu, o której zespół myśli, że jest tam. Zubac zakończył mecz z 19 punktami, 10 zbiórkami i 2 blokami w 31. minucie, gdy Chorwacja pokonała Polskę 72-69.

Zubac, który strzelił z boiska łącznie 8 z 11, zdobył 12 z 19 punktów w swoim najlepszym dla drużyny czasie, wliczając w to rzuty wolne, w drugiej połowie, a na 36 sekund przed końcem wąska przewaga Chorwacji została powiększona.

Chorwacja straciła 10 punktów w przerwie, ale odwróciła bieg wydarzeń, wyprzedzając Polskę o 12 punktów w trzeciej kwarcie, w dużej mierze dzięki szybkiemu biegowi 8:0 tuż po przerwie.

Chorwacka drużyna ma godne uwagi talenty NBA w postaci Mario Hezonji, Dario Sarica (Feniks słońca) i Bojan Bogdanovic (Utah jazz). Bogdanovic zakończył z 16 punktami.

Zubac, lat 25, zagrał w 76 z 82 meczów Clippers w sezonie 2021-22 i zakończył z najlepszymi w karierze minutami (24,4), punktami (10,3), zbiórkami (8,5), asystami (1,6), blokami (1,0) i Kradnie (0,5) 62,6% pola podczas strzelania.

Chorwacja kontynuuje swoją podróż przed kwalifikacją FIBA ​​EuroBasket 2025 w sobotę, 28 sierpnia, przeciwko Szwajcarii w chorwackim meczu u siebie. Na nieszczęście dla Zubaca, ostatnie cztery mecze Chorwacji w grze grupowej odbędą się dopiero 10 listopada, 13 listopada, 23 lutego i 26 lutego, przez co Zubac nie będzie mógł wziąć udziału z powodu trwającego sezonu NBA.

READ  Koronawirus w USA. Nowy Jork: Pierwszy taki dzień od początku pandemii

Możesz znaleźć codzienne treści Justina Russo w LA Clippers, subskrybując go Patreon Feed, a także śledzić go na Twitterze pod adresem @Flybyknite.