Cios dla Bayernu Monachium przed finałem Ligi Mistrzów! Trener ogłasza zmiany. Piłka nożna

Cios dla Bayernu Monachium przed finałem Ligi Mistrzów!  Trener ogłasza zmiany.  Piłka nożna

Mimo że Bavaria Monachium W półfinale pewnie pokonał Olympique Lyonnais 3: 0 Liga Mistrzów, do zrobienia Gry drużyna niemiecka, możesz mieć zastrzeżenia. Podopieczni Hansi Flick dużo pozwalali rywalom i tylko ich nieskuteczność i szczęście wynikały z tego, że w środę nie stracili bramki.

Obejrzyj wideo
Wolfsburg 0: 4 Bayern Monachium. Robert Lewandowski na 0: 3 [ELEVEN SPORTS]

Po meczu niemieckie media wiele uwagi poświęciły grze Bayernu w obronie. Niemieccy mistrzowie, zwłaszcza na początku meczu, wyglądali na niepewnych w obronie, co dało Olympique Lyon przynajmniej dwie duże szanse na objęcie prowadzenia. Jeden z nich został zmarnowany przez Memphisa Depaya, który z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki po minięciu Manuela Neuera.

Zmiany w składzie Bayernu na finał przeciwko PSG?

– Nie graliśmy w obronie tak, jak byśmy chcieli. Traciliśmy zbyt wiele piłek na środku pola, nie radziliśmy sobie tak dobrze przed własną bramką jak w poprzednich meczach. Zbyt często pozwalamy im grać piłkę za naszymi plecami. Musimy to naprawić. Przed nami analiza tego meczu i tam porozmawiamy o tym, co zmienić, żeby wyglądał lepiej w meczu z PSG – mówił po meczu Flick.

Niemiecki trener Bayernu nie wykluczył zmian personalnych w składzie. Zwłaszcza że, jak przyznał, doznał kontuzji mięśni w pierwszej połowie Jerome Boateng. Doświadczony stoper opuścił boisko w przerwie, a na jego miejsce został Nicklas Suele.

Ewentualny brak doświadczonego obrońcy byłby dużym ciosem dla Bayernu. Chociaż niemieckie media donoszą, że przyszłość Boatenga w klubie jest niepewnaw tym sezonie był głównym obrońcą drużyny. 32-latek odniósł korzyść z poważnej kontuzji Suele, który podczas gdy był głównym stoperem Bayernu przed zerwaniem więzadła krzyżowego w kolanie, teraz z pewnością nie jest w szczytowej formie po tak poważnej kontuzji i prawie 10-miesięcznej przerwie gra.